(تصاویر) سرکوب معترضان آلمانی در گل و لای

فعالان محیط زیست، پلیس آلمان را به استفاده از باتوم، اسپری فلفل، ماشین‌های آب پاش، استفاده از سگ‌ها و اسب در متفرق کردن معترضان متهم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، شبکه خبری فرانس ۲۴ گزارش داد فعالان محیط زیست به دنبال درگیری در روستایی که به منظور گسترش معدن زغال سنگ تخریب شده است، پلیس را متهم کردند که به خشونت محض متوسل شده است.

صد‌ها نفر از نیرو‌های پلیس آلمان در عملیاتی که از روز چهارشنبه آغاز شده است، تلاش می‌کنند فعالان محیط زیست را از دهکده متروکه لوتزِرت در غرب آلمان خارج کنند.

این مکان به نمادی از مقاومت در مقابل استفاده از سوخت فسیلی تبدیل شده و حضور هزاران نفر از حامیان محیط زیست از جمله گرتا تونبرگ فعال محیط زیست سوئدی را گرد هم آورده است.

سازمان‌دهندگان اعتراضات گفته اند ده‌ها نفر در نتیجه درگیری با پلیس زخمی شده اند.

یندیگو درائو سخنگوی فعالان محیط زیست، روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: پلیس با خشونت مطلق وارد عمل شده است. افسران پلیس لجام گسیخته، معترضان را به ویژه از ناحیه سر مورد ضرب و شتم قرار دادند.

فعالان محیط زیست، همچنین پلیس آلمان را به استفاده از باتوم، اسپری فلفل، ماشین‌های آب پاش، استفاده از سگ‌ها و اسب در متفرق کردن معترضان متهم کردند.

بیرت شِرام پزشک، گفت که دستکم ۲۰ فعال محیط زیست برای درمان به بیمارستان منتقل شده اند. وی گفت که برخی از آن‌ها توسط پلیس از ناحیه سر و شکم مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

سازمان دهندگان اعتراضات گفته اند ۳۵ هزار نفر فقط در تظاهرات روز شنبه حضور داشتند، اما پلیس این تعداد را ۱۵ هزار نفر اعلام کرده است.

ساکنان روستای لوتزرت مدتی است که توسط ساکنان سابقش متروک شده است و عملیات تخریب در آن آغاز شده تا راه را برای گسترش معدن زغال سنگ روباز مجاور باز کند. شرکت انرژی ار دبلیو ای مسئولیت عملیات این معدن را که بزرگترین معدن در اروپاست برعهده دارد.

 

Share