یک میلیون تن رسوب از سدهای گیلان برداشت می‌شود | کاهش فشار از روی رودخانه ها

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه استان های شمالی برای تامین مصالح مشکل دارند، گفت: بیش از یک میلیون تن از رسوبات سدهای گیلان برای تامین مصالح پروژه های ملی برداشت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وحید خرمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به وجود جنگل‌ها و کمبود زمین در استان افزود: پروژه های عمرانی بزرگی همچون راه آهن و راهسازی در استان به مصالح نیاز دارد که با توجه به منابع طبیعی ارزشمند چون جنگلها تامین مصالح یکی از مشکلات در استان های شمالی است.

وی با اشاره به اینکه برداشت از سدهای مخزنی استان با موافقت دستگاه اجرایی و قضایی انجام می شود، یادآور شد: این مصالح از رسوبات سدهای مخزنی سفید رود، سدهای انحرافی تاریک و سنگر و سد شفا رود که در حال احداث است، تامین می شود.

خرمی با اشاره به بازدید معاون قضایی دادگستری از سدهای استان یادآور شد: اوایل سال ۱۴۰۰ نیز طی یک مرحله بیش از یک میلیون تن از رسوبات سدهای مخزنی استان برای تامین مصالح برداشت شد و امسال هم در این مقطع برنامه ریزی شده و اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد: برداشت مصالح از سدها برای تامین نیاز پروژه‌ها موجب می شود که فشار از روی رودخانه ها برداشته شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان اظهار داشت: این برداشت باید زمان خالی بودن سدهای انحرافی و قبل از شروع فصل کشاورزی انجام شود.

Share