پیش بینی ۵۸ پروژه آب و فاضلاب در ۱۳ شهرستان گیلان برای بهره‌مندی بیش از ۲۵ هزار خانوار

موسی زارع‌پور، نماینده وزیر نیرو در تأمین زیرساخت‌های آب و برق طرح‌های ملی مسکن با حضور در گیلان و بازدید از پروژه مسکن مهر استان، گفت: دولت در خصوص تأمین مسکن شهری و روستایی توجه ویژه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه‌ای در محل استانداری با حضور نماینده وزیر نیرو در تأمین زیرساخت‌های آب و برق طرح‌های ملی مسکن و استاندار گیلان تشکیل شد و دستگاه‌های متولی خدمات‌رسانی در حوزه مسکن مهر، گزارشی از روند اجرای این طرح و زیرساخت‌های مسکن مهر و نیازمندی‌ها در استان ارائه کردند.

مازیار علی‌پور، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به پیش بینی ۵۸ پروژه در این طرح ملی در ۱۳ شهرستان استان گیلان، اظهار داشت: تهیه طرح و برآورد نقشه اجرایی آب و فاضلاب در دستور کار مشاور قرار دارد.

وی در ادامه افزود: برآورد اعتبار مورد نیاز در حوزه تأمین آب این پروژه ۷ هزار میلیارد ریال و در خصوص اجرای طرح فاضلاب آن ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است که با بهره برداری از این پروژه بیش از ۲۵ هزار خانوار از این طرح ملی بهره‌مند خواهند شد.

همچنین موسی زارع‌پور، نماینده وزیر نیرو در تأمین زیرساخت‌های آب و برق طرح‌های ملی مسکن با اشاره به توجه ویژه دولت به تأمین مسکن شهری و روستایی برای متقاضیان، گفت: با کاهش هزینه تأمین زیرساخت‌ها می‌توانیم خدمات پایدار و مطلوب‌تری به مردم ارائه نمائیم.

وی احصاء مشکلات موجود در مسکن مهر استان را گامی مؤثر در پیشبرد امور دانست و افزود: برای تقویت زیرساخت‌ها و خدمات‌رسانی به واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده نیز باید چاره‌اندیشی شود.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز در این نشست بر ضرورت هم‌پوشانی دستگاه‌ها نسبت به یکدیگر برای بهبود خدمات به مردم تأکید کرد و افزود: پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت موجود کشور باید سرلوحه امور مدیران باشد.

وی با اشاره به تراکم جمعیتی در مسکن مهر گفت: برای رفع محرومیت و نواقص باید اهتمام ویژه داشت تا در صورت نیاز و پیگیری در سطح ملی و شنیدن مشکلات مردمی و تصمیم‌گیری صحیح برای رفع آن‌ها، گام‌های مهم و موثری درافزایش سطح اعتماد و امید در جامعه برداشت.

گفتنی است در حاشیه این نشست، از پروژه مسکن مهر استان و تصفیه خانه فاضلاب جنوب شهر رشت بازدید به عمل آمد.

Share