مصالح سدهای گیلان برای پروژه‌های عمرانی در اختیار پیمانکاران و دستگاه‌های اجرایی قرار می گیرند

رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه مسئولان قضایی و مدیران آب منطقه ای گیلان از مخازن سد خاکی و سد تاریک سنگر صبح امروز بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه مسئولان قضایی و مدیران آب منطقه‌ای گیلان از مخازن سد خاکی و سد تاریک سنگر صبح امروز بازدید کرد.

سیف الله مسرور معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات استان گیلان تامین مصالح لازم جهت اجرای پروژه‌های عمرانی است، تصریح کرد: متاسفانه رودخانه‌های استان ظرفیت لازم برای برداشت‌های عمده را نداشته و هر برداشت بی‌رویه‌ای موجبات تخریب محیط زیست و عدم بهره مندی کشاورزان منطقه از ذخایر آبی را فراهم می‌نماید.

وی در ادامه اظهار داشت: مقرر شد طی برگزاری جلساتی در دادگستری استان، ظرفیت این سدها به نفع مردم و به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی در اختیار پیمانکاران و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد تا هم از تخریب محیط زیست جلوگیری شود و هم نیاز پروژه‌ها به تامین مصالح مرتفع گردد.

مسرور در پایان خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی با کسانی که بدون مجوز اقدام به برداشت از رودخانه‌های استان می‌نمایند برخورد خواهد کرد.

Share