فقط ۳۵ درصد شبکه به کابل خودنگهدار تجهیز شده | سرقت کابل به دلیل پراکندگی شهرها و روستاها

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به شروع فصل زمستان و افزایش مصرف گاز در این ایام، اضافه کرد: نیروگاه‌ها برای قرارگیری در مدار تولید عمده‌ترین مصرف کنندگان گاز به شمار می‌روند و با مدیریت بر مصرف برق و گاز باید به پایداری برق کمک کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به منظور آشنایی هرچه بیشتر خبرنگاران با فعالیت‌های توزیع برق گیلان و جلب مشارکت رسانه‌های استان در مدیریت بار مصرف برق زمستان، اولین مرحله بازدید اصحاب رسانه از امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق و پروژه‌های اصلاح و بهسازی شبکه‌های توزیع برق استان گیلان به اجرا در آمد.

در پایان این بازدید محمدتقی مهدیزاده در جمع خبرنگاران حاضر با بیان اینکه کاهش خاموشی برق در تابستان حاصل دستاورد مهم رزمایش رسانه‌ای و مشارکت مردم بوده است، گفت: مدیریت هدفمند و برنامه ریزی شده، اطلاع‌رسانی به موقع اصحاب رسانه در فرهنگ مدیریت مصرف و نظارت مردم در این زمینه سبب شد تا خاموشی‌ها به صفر برسد.

مهدی‌زاده با اشاره به اعمال خاموشی ۸۷۶ مگابایتی سال گذشته در یک روز در استان گیلان، بیان کرد: خاموشی مکرر و لحظه به لحظه در سال گذشته در کنار ایجاد نارضایتی عمومی منجر به ضرر و زیان فراوان به بخش‌های مختلف شده بود.

وی، مشوق و برنامه محوری را دو رویکرد مهم در کاهش خاموشی‌ها عنوان کرد و افزود: کاهش چشم گیر خاموشی‌ها در تابستان سال جاری با مدیریت مصرف و مشارکت دادن مردم در این بخش رقم خورد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به شروع فصل زمستان و افزایش مصرف گاز در این ایام، اضافه کرد: نیروگاه‌ها برای قرارگیری در مدار تولید عمده‌ترین مصرف کنندگان گاز به شمار می‌روند و با مدیریت بر مصرف برق و گاز باید به پایداری برق کمک کرد.

مهدی‌زاده از اعمال کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق و گاز در ادارات و صنایع استان خبر داد و بیان کرد: با مدیریت مصرف و الگوبرداری از برنامه موفق تابستان امسال باید به مدیریت فصل زمستان برویم.

وی با اشاره به نظارت مستمر بر عملکرد ادارات و صنایع نسبت به مدیریت مصرف، افزود: اعمال محدودیت مصرف در ادارات و صنایع برای پایداری برق و کاهش مصرف گاز، با جدیت دنبال می‌شود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان از اجرای ۹۲۴ کیلومتر طرح کابل خودنگهدار در استان خبر داد و اضافه کرد: پیش بینی می‌شود اجرای طرح کابل خودنگهدار تا پایان سال به ۱۳۰۰ کیلومتر برسد که مشابه سال گذشته رشد تقریبی دو برابری داشته است.

مهدی‌زاده با اشاره به رشد دو برابری در اجرای طرح رؤیت‌پذیری و کنترل‌پذیری در توزیع برق استان، بیان کرد: در سال جاری با مدیریتی که صورت گرفت انقلابی در حوزه خدمات‌رسانی بویژه در بخش مدیریت مصرف اتفاق افتاد.

وی، سرقت کابل‌ها و تجهیزات برق را از مهم‌ترین چالش‌ها برشمرد و افزود: پراکندگی شهرها و روستاهای گیلان فرصت را برای سرقت کابل‌های برق افزایش داده است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به گستردگی شبکه فرسوده در این استان، بیان کرد: در حال حاضر فقط ۳۵ درصد شبکه به کابل خودنگهدار تجهیز شده که با ارتقای آن به بالای ۶۰ درصد می‌توان جلوی میزان قابل توجهی از قطعی‌های ناشی از بارش برف را گرفت.

مهدی‌زاده اضافه کرد: گیلانیان در سال جاری به علت مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف مبلغ ۳۰ میلیارد تومان پاداش دریافت کردند که آمار قابل توجهی است.

وی با تاکید بر فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف در تمامی بخش‌ها، افزود: مدیریت مصرف باید از سنین پایه به افراد آموزش داده شود تا به صورت یک فرهنگ ارزشی در جامعه نمود پیدا کند.

گفتنی است طی بازدید خبرنگاران از مرکز دیسپاچینگ و فوریتهای برق و همچنین پروژه‌های اصلاح و بهسازی شبکه‌های توزیع برق، ابراهیم خشنود مدیر توزیع برق شهرستان رشت و سید حسن احساندوست مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق نیز به ارایه توضیحات برای اصحاب رسانه پرداختند و به سوالات آنان پاسخ دادند.

Share