عدم ثبت آمار تولید در سامانه، باعث تعلیق پروانه صنایع می‌شود

سعید اخلاقی، معاون امور صنایع و معادن اداره کل صمت گیلان گفت: عدم ثبت آمار تولید در سامانه جامع تجارت باعث تعطیل و غیر فعال شدن پروانه کارخانجات صنعتی پس از ۳ ماه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، معاون امور صنایع و معادن اداره کل صمت گیلان گفت: عدم ثبت آمار تولید در سامانه جامع تجارت باعث تعطیل و غیر فعال شدن پروانه کارخانجات صنعتی پس از ۳ ماه می‌شود.

سعید اخلاقی از ضرورت اظهار آمار تولید ماهانه واحدهای صنعتی در سامانه جامع تجارت کالا و خدمات خبر داد و اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل وزارت صمت برای ارتقای خدمات‌رسانی و پایش دقیق‌تر فعالیت صنایع می‌بایست آمار تولید محصولات صنعتی در سامانه مذکور به دقت ثبت گردد.

اخلاقی افزود: آن دسته از پروانه‌های تولیدی که بعد از گذشت سه ماه و همچنین واحدهای معدنی که شش ماه آمار تولید خود را در سامانه جامع تجارت ثبت ننمایند به حالت غیر فعال تبدیل می‌شوند و امکان ارائه خدمات و تسهیلات مرتبط به آن واحد دیگر مقدور نیست. لذا به منظور جلوگیری از بروز چالش‌های احتمالی مدیران واحدهای صنعتی اطلاعات و داده‌های مورد نیاز را به موقع و با دقت در سامانه مذکور ثبت نمایند.

معاون صنایع و معادن اداره کل صمت گیلان به اهداف شماره‌گذاری کالا و خدمات صنعتی اشاره و عنوان کرد: سرفصل‌های لازم برای شناسه‌دار کردن کالا و خدمات با همکاری مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات دفاتر رشته فعالیتی و معاونت تجارت و خدمات انجام شده است تا شاهد تنظیم مناسب بازار، افزایش سطح رقابت، ارتقاء بهره وری شبکه توزیع و شفاف‌سازی فرایند توزیع کالا و خدمات به منظور رسیدن به اقتصادی پایدار و متوازن در روند چرخه تولید کشور باشیم.

Share