ماجرای شلیک های گانگستری؛

شلیک در قرار سیاه | متهم به قتل، در بازسازی صحنه جنایت اعتراف کرد

چوان ۲۴ ساله ای که در قراری مرگبار با زن جوان، شلیک های گانگستری در مشهد به راه انداخته بود، روز گذشته در اعترافاتی تکان دهنده گفت: وقتی در خلاف جهت خیابان فرار می کردم به سوی پرایدسواران آتش گشودم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از خراسان، این حادثه وحشتناک در اولین روز خرداد گذشته، زمانی دربولوار حر مشهد رخ داد که جوان ۲۴ ساله موتورسوار به سر قرار حضوری با زن ۲۶ ساله ای رفت اما ناگهان پرایدسوارانی با سرعت از راه رسیدند و به سمت جوان موتورسوار هجوم بردند! در همین حال مصیب (جوان موتورسوار) که با احتمال درگیری، سلاح کلت کمری را با خود حمل می کرد، هنگام فرار در جهت خلاف خیابان اسلحه را از کمرش بیرون کشید و به سوی دو جوانی آتش گشود که در تعقیب وی بودند.

همزمان با شلیک های وحشتناک جوان ۲۴ ساله، گلوله ای از آسفالت خیابان کمانه کرد و به پیشانی یکی از تعقیب کنندگان نشست. اما جوان دیگر که برادر فرد مجروح بود همچنان به تعقیب ادامه داد تا این که او نیز با اصابت گلوله ای به پایش نقش بر زمین شد.

گزارش روزنامه خراسان حاکی است با فرار عامل شلیک های وحشتناک از صحنه درگیری، دو برادر مجروح به مرکز درمانی انتقال یافتند و تحت مداوا قرار گرفتند اما برادر بزرگ تر که فرشید نام داشت، حدود ۱۱ روز بعد از وقوع این حادثه بر اثر عوارض ناشی از اصابت گلوله به پا جان سپرد و بدین ترتیب پرونده ای جنایی روی میز قاضی مهدی جعفری (بازپرس شعبه ۴۱۰ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) قرار گرفت. درحالی که با صدور دستورات ویژه قضایی، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با هدایت سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) تحقیقات گسترده ای را برای دستگیری متهم به قتل فراری آغاز کرده بودند، گزارشی در بیسیم های پلیس پیچید که زوایای پنهان این ماجرای هولناک را آشکار کرد. در اخبار محرمانه پلیس گزارش شد که جوان ۲۴ ساله ای به نام «مصیب» خود را به نیروهای انتظامی در قوچان معرفی کرده و از شلیک های مرگبار در خیابان حر مشهد سخن گفته است. در پی اعلام این خبر، بی درنگ گروهی از کارآگاهان اداره جنایی به سرپرستی سروان منفرد (افسر پرونده) عازم قوچان شدند و متهم را در حالی به مشهد انتقال دادند که او هنوز از مرگ جوان ۲۷ ساله خبر نداشت.

بنابراین گزارش، طولی نکشید که متهم جوان با راهنمایی های قاضی جعفری تحت بازجویی های تخصصی قرار گرفت و به شلیک های مرگبار در خلاف جهت اعتراف کرد. او همچنین گفت: سلاح کلت جنگی را در حدود ۵ کیلومتری چناران و درون یک زمین خالی محصور در زیر خاک پنهان کرده است! در پی اعترافات متهم، افسران پلیس آگاهی به همراه متهم عازم بزرگراه آسیایی شدند و اسلحه کلت را در حالی که چند تیر جنگی هنوز درون آن باقی مانده بود، از زیر خاک بیرون کشیدند.

ت با انتقال متهم به قتل به زندان بررسی های تخصصی و قضایی برای کشف ابعاد دیگر این ماجرا ادامه یافت و مشخص شد که جنایت مذکور به خاطر ارتباطی سیاه در سال های گذشته رخ داده است. در همین حال روز گذشته با فراهم شدن مقدمات بازسازی صحنه جنایت،متهم ۲۴ ساله تحت الحفظ کارآگاهان اداره جنایی به نبش خیابان حر ۷۶ منتقل شد تا در حضور بازپرس شعبه ۴۱۰ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد چگونگی تیراندازی مرگبار را شرح دهد. «مصیب» وقتی مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد، قاضی جعفری با تفهیم موادی از قانون مجازات اسلامی از وی خواست حقیقت ماجرا را بیان کند چرا که اظهارات وی در دیگر مراحل دادرسی مورد استناد قضایی قرار می گیرد. پس از نصایح و ارشاد مقام قضایی، متهم با معرفی کامل خود گفت: چند سال قبل در یکی از روستاهای اطراف یکی از شهرهای خراسان رضوی با دختری از اهالی همان روستا قصد ازدواج داشتم اما او با فرد دیگری ازدواج کرد و به مشهد آمد.

در همین حال ارتباط تلفنی ما نیز ادامه یافت تا این که با من برای یک دیدار حضوری روبه روی حر ۷۶ قرار ملاقات گذاشت. من هم که قبلا با همسر او اختلاف داشتم و احتمال درگیری می دادم از ترس سلاح کلت جنگی را برداشتم و سوار بر موتورسیکلت طرح هوندا به محل قرار رفتم. آن روز صبح (اول خرداد) هنوز در حال گفت وگو با او بودم که ناگهان راننده پرایدی سفید رنگ، در حالی که جوان دیگری نیز سرنشین آن بود، خودرو را به موتورم کوبید و مقابلم توقف کردند. وقتی دیدم آن ها شوهر و برادر شوهر زن جوان هستند به شدت ترسیدم و در جهت خلاف خیابان فرار کردم. زمانی که آن ها به تعقیب من آمدند به ناچار اسلحه را بیرون آوردم و تیری هوایی شلیک کردم ولی آن ها باز هم می خواستند مرا بگیرند. به همین دلیل در حال فرار چند تیر دیگر شلیک کردم و متوجه شدم که آن ها زخمی شده اند!

با همان استرسی که داشتم جلوی یک خودروی عبوری را گرفتم و با تهدید اسلحه راننده را بیرون انداختم و خودم پشت فرمان نشستم اما خودرو قطع کن داشت و نتوانستم آن را روشن کنم! به ناچار دوباره پیاده فرار کردم و با تهدید یک راننده دیگر به طرف پلیس راه امام هادی (ع) رفتم تا به قوچان بروم! آن جا سوار مسافربرهای شخصی شدم و به سمت قوچان رفتم ولی هنوز به چناران نرسیده بودیم که تابلوی پلیس راه را دیدم و به دلیل اسلحه ای که همراهم بود احساس خطر کردم بنابراین به بهانه این که چیزی را در مشهد فراموش کرده ام، از خودرو پیاده شدم و اسلحه را درون یک زمین محصور در زیر خاک گذاشتم و بعد به قوچان رفتم ولی عذاب وجدان رهایم نمی کرد البته نمی دانستم که «فرشید» به خاطر شلیک من جان باخته است به همین دلیل هم به کلانتری قوچان رفتم و خودم را تسلیم قانون کردم!

گزارش روزنامه خراسان حاکی است در پی اعترافات صریح متهم به قتل و تشریح جزئیات ماجرای تیراندازی مرگبار، او با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی، روانه زندان شد تا این پرونده جنایی نیز دیگر مراحل دادرسی را طی کند.

Share