سرمربی جدید تراکتور از لالیگا آمد+ معرفی

پس از بررسی گزینه‌های مختلف و مذاکرات فشرده، «پاکو خمز» سرمربی ۵۲ساله اسپانیایی به عنوان سرمربی تیم فوتبال تراکتور انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پس از بررسی گزینه‌های مختلف و مذاکرات فشرده، «پاکو خمز» سرمربی ۵۲ساله اسپانیایی به عنوان سرمربی تیم فوتبال تراکتور انتخاب شد.

خمز که سابقه بازی در تیم ملی و باشگاه‌های اسپانیایی هم‌چون رئال وایکانو، رئال مورسیا، دپورتیوو لاکرونیا، رئال زاراگوزا و… را در کارنامه دارد، فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ با تیم آلکالا وارد عرصه مربیگری شده و تاکنون هدایت تیم‌هایی نظیر کوردوبا، کارتاخنا، لاس پالماس، رایو وایکانو، گرانادا، کروز آزول و ایبیزا را برعهده داشته است.

خمس ۵۲ ساله که در دوران بازی، پیراهن رایو وایکانو، دپورتیوو لاکرونیا، زاراگوزا و… را برتن داشت، ۲۱ بار هم پیراهن تیم ملی اسپانیا را برتن کرد و از سال ۲۰۰۷ به جرگه مربیان پیوست.

دو دوره سرمربیگری در رایو وایکانو و زاراگوزا، مهمترین بخش کارنامه او را تشکیل می‌دهد و خمز همچنین یک دوره کوتاه نشستن روی نیمکت گرانادا را تجربه کرد.

او با رایو وایکانو در فصل ۲۰۱۸-۱۹ موفق شد در دیداری حساس رئال مادرید را در چارچوب هفته سی و پنجم شکست دهد و همچنین دو هفته بعد از سد والنسیا بگذرد.

 اما در آخرین تجربه سرمربیگری، پاکو با ایبیزا نتایج چندان خوبی کسب نکرد و در پایان فصل نیز از این تیم جدا شد. او از تابستان ۲۰۲۲ بدون تیم است و حالا هدایت تراکتور را برعهده می‌گیرد.
تنها دوره کاری خارج از اسپانیا برای خمس به حضور در لیگ مکزیک برمی‌گردد که او پس از چند بازی هدایت گرانادا، به تیم معروف کروز آزول رفت و در ۴۸ بازی، ۱۷ برد، ۱۸ تساوی و ۱۳ باخت را تجربه کرد. به عبارتی تراکتور نخستین تجربه آسیایی این چهره لالیگایی خواهد بود.

نکته مهم این است که پاکو خمس در تمام این سالها مشغول فعالیت بوده و در لالیگا یک و دو تجارب زیادی را به دست آورده و حالا به عنوان یک چهره مشهور وارد فوتبال ایران می‌شود.

Share