عباسی خبر داد؛

تصفیه خانه طول لات رحیم آباد و روگذر کلاچای دهه فجر افتتاح می شود

استاندار گیلان از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تکمیلی برای سد مخزنی پلرود و افتتاح تصفیه خانه طول لات رحیم آباد و روگذر کلاچای رودسر خبر داد و گفت: بخشی از عملیات اجرایی این سد توسط پیمانکار آغاز شده و درحال حاضر این پروژه ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی در ادامه سفرهای شهرستانی خود امروز (سه شنبه) با همراهی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و مسئولان شهرستانی؛ از پروژه های مهم عام المنفعه عمرانی شامل  سد مخزنی پلرود، تصفیه خانه آب طول لات رحیم آباد و روگذر کمربندی شهر کلاچای شهرستان رودسر بازدید و با مردم منطقه دیداری چهره به چهره و با دست اندرکاران و کارگران این پروژه ها نیز گفت و گو کرد.
نماینده عالی دولت در گیلان در حاشیه این بازدید ها در گفت و گو با خبرنگاران  با اشاره به اهمیت بازدیدهای میدانی جهت تسریع در روند تکمیل پروژها، اظهار کرد: اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت اصلی دولت سیزدهم است و این مهم در گیلان به جد دنبال می شود.
دکتر عباسی عنوان کرد: این پروژه با سرعت بسیار بالایی در دست اجراست و طبق نظر کارشناسان، پیمانکاران و مدیران سد تا پایان ۱۴۰۳ آبگیری شده و مردم منطقه شهد شیرین آب‌شرب و کشاورزی را  می چشند.
وی در خصوص مشکلاتی که در پروژه کنار گذر کمربندی شهر کلاچای وجود داشت نیز گفت : این کنارگذر همزمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می رسد و در این طرح میدانی هم طراحی شده تا خودروهای عبوری از کلاچای به رحیم‌آباد و بالعکس با مشکل مواجه نشوند.
وی اولویت دولت سیزدهم را اتمام پروژه‌های نیمه تمام دانست و یادآوری کرد: شهرستان رودسر ۱۸۲ پروژه در دست اجرا دارد که برخی از آنها مانند پروژه های تامین آب شرب، راه دسترسی، طرح هادی و … از دیگر طرح های بزرگ و حیاتی هستند.
وی تاکید کرد : این شهرستان در سال گذشته تنش آبی را تجربه کرد که بلافاصله اقدامات لازم برای سرعت بخشی بیشتر به پروژه تصفیه‌خانه طول‌لات انجام و اعتبار مناسب گذاشته شد تا در دهه فجر آماده بهره برداری شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه این پروژه ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: با بهره برداری از این طرح مردم شهرهای رحیم آباد، رودسر و املش و سایر مناطقی که از تصفیه‌خانه بهره مند می شوند در سال آینده مشکلی نخواهند داشت.
دکتر عباسی ادامه داد: از محل اعتبارات سفر پر خیر و برکت رئیس جمهوری نیز ۵۲ میلیارد تومان اعتبار برای این تصفیه خانه در نظر گرفته شد، ۳۰ میلیارد تومان نیز از سوی آبفای کشور به این پروژه اختصاص یافت تا ۲ مخزن موجود راه‌اندازی شده و مشکل مردم مناطق واجارگاه، رحیم آباد، رودسر، املش، رانکوه و چابکسر حل شود.
وی اضافه کرد: در این بازدید مدیران کل ادارات بنیاد مسکن، منابع طبیعی، مسکن‌وشهرسازی و کشاورزی و دیگر دستگاه های جرایی همراه هستند تا مسائل مربوطه احصا شده و دغدغه‌ای در خصوص خدمت‌رسانی به مردم وجود نداشته باشد و مردم بدانند که مسائل و مشکلات آنها پیگیری می شود.
وی با اشاره به لزوم سرعت بخشی به پروژه گازرسانی در منطقه اشکورات، خاطر نشان کرد : راه ارتباطی سیاخُلک به زیاز املش نیز بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه دارد و قرارداد آن با بنیاد مستضعفان در حال انجام است.
دکتر عباسی روز سه‌شنبه ضمن بازدید از پروژه های در دست اجرا با مردم منطقه و کارگران این پروژه‌ها بصورت رودر رو دیدار و گفت و گویی صمیمانه داشت و خواست، انتظارات و مسائل آنان را از نزدیک شنید و برای پیگیری بخشی از آنها نیز دستورات لازم را به مدیران مربوطه داد.
همچنین استاندار گیلان در جلسه جمعبندی بازدیدهای امروز خود؛ دستورات لازم جهت تسریع در روند عملیات اجرایی و رفع موانع موجود را صادر کرد.

عکس: ابوالفضل شکری

Share