تاریخ‌سازی مراکش با صدرنشینی در گروه F | خداحافظی بلژیک از جام جهانی

شیاطین سرخ اروپا با تساوی مقابل کرواسی از جام جهانی حذف شدند. دیدار مراکش و کانادا در دور گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ با نتیجه ۲ بر یک به سود مراکش به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دیدار مراکش و کانادا در دور گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ با نتیجه ۲ بر یک به سود مراکش به پایان رسید.

 در دیدار دور سوم مرحله گروهی گروه F جام جهانی قطر، دو تیم مراکش و کانادا برابر هم به میدان رفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

مراکش ۲ – کانادا یک
داور: رافائل کلاوس (برزیل)
ورزشگاه: الثمامه
گل: حکیم زیاش و یوسف النصیری برای مراکش، نایف آگرد (گل به خودی) برای کانادا
کارت زرد: جونیور هویلت، جاناتان اوسوریو، سم آدکوگبه و استیون ویکتوریا (کانادا)
کارت قرمز: –

ترکیب مراکش: یاسین بونو (دروازه‌بان)، اشرف حکیمی، نصیر مزراوی، سفیان آمرابات، نایف آگرد، رومن سایس، حکیم زیاش (۷۶- عبدالرزاق حمدالله)، عزالدین اوناهی (۷۶- جواد الیمیق)، عبدالحمید صابری (۶۵- سلیم املاح)، سفیان بوفال (۶۵- زکریا ابوخلال) و یوسف النصیری.

ترکیب کانادا: میلان بوریان (دروازه‌بان)، آلیستیر جانستون، سم آدکوگبه (۶۱- اسماعیل کونه)، کمال میلیر، استیون ویکتوریا، جونیور هویلت (۷۶- دیوید واتراسپون)، تایون بیوکانان، مارک آنتونی کایه (۶۰- هاتچینسون)، کایل لارین (۶۰- جاناتان دیوید)، آلفونسو دیویس و جاناتان اوسوریو (۶۶- ریچی لاریه‌آ).

نیمه نخست

ساعت ۱۸:۳۰ بازی با سوت داور برزیلی آغاز شد.

مراکش که قبل از شروع دیدارهای دور سوم، با ۴ امتیاز در صدر جدول گروه F قرار داشت بازی را برابر کانادایی که از قبل حذفش از جام جهانی مسجل شده بود، بهتر آغاز کرد.

در دقیقه ۴، میلان بوریان، دروازه‌بان کانادا برای دور کردن توپ از محوطه جریمه خارج شد اما پاس او به حکیم زیاش رسید تا بازیکن مراکش بلافاصله دروازه خالی کانادا را باز کند.

در ۱۰ دقیقه ابتدایی، مراکش بهتر از حریف خود بود اما بعد از آن کانادا بازی را در دست گرفت.

در دقیقه ۲۳، پاس بلند حکیمی با فرار یوسف النصیری همراه شد و این بازیکن با شوتی محکم توپ را از زیر دستان بوریان عبور داد تا تبدیل به نخستین بازیکن تاریخ مراکش باشد که در ۲ جام جهانی گلزنی کرده است.

در دقیقه ۴۲ کانادا توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. حرکت آدکوگبه از سمت چپ با ارسال زمینی این بازیکن همراه شد که نایف آگرد به اشتباه دروازه خودی را باز کرد. این اولین گل خورده مراکش در جام جهانی ۲۰۲۲ بود.

در وقت‌های تلف شده مراکش بار دیگر توسط النصیری به گل رسید اما داور به دلیل مزاحمت بازیکن مراکش موقع شوت النصیری، این گل را مردود اعلام کرد تا دو تیم با همان نتیجه ۲ بر یک به رختکن بروند.

نیمه دوم

نیم دوم بازی با اعلام داور آغاز شد.

کانادا این نیمه را بهتر از حریف خود آغاز کرد و سعی در به تساوی کشاندن بازی داشت.

اشتباهات دو تیم در خط هافبک و موقعیت سازی باعث شده بود تا دو تیم تا دقیقه ۶۵ نتوانند خطر جدی را روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند.

در دقیقه ۷۳، کرنر ارسالی روی دروازه مراکش با ضربه هاچینسون همراه شد که توپ به تیر خورد و روی خط دروازه فرود آمد و در ریباند ضربه سر جانستون از بالای دروازه به بیرون رفت.

داور در این دیدار ۴ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد که دو تیم موفق به گل زدن نشدند تا مراکش ۷ امتیازی شود و به عنوان تیم نخست صعود کند. در این گروه کانادا بدون امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.

خداحافظی شیاطین سرخ اروپا از جام جهانی

در دیدار دور سوم مرحله گروهی گروه F جام جهانی قطر، دو تیم کرواسی و بلژیک از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. بلژیک با این تساوی از دور رقابت‌ها کنار رفت و مراکش و کرواسی به دور بعد صعود کردند. گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

کرواسی صفر – بلژیک صفر
داور: آنتونی تیلور (انگلیس)
ورزشگاه: احمد بن علی
گل:
کارت زرد: لئاندر دندونکر (۶۷)
کارت قرمز:

ترکیب کرواسی: دومینیک لیواکوویچ (دروازه‌بان)، ایوان پریشیچ، دیان لاورن، متئو کواچیچ (۲ + ۹۰ – لاورو مایر)، آندره کراماریچ (۶۴ – ماریو پاسالیچ)، لوکل مودریچ، مارسلو بروزوویچ، مارکو لیوایا (۶۴ – برونو پتکوویچ)، برنا سوسا، یوشکو گواردیول و جوسپ یورانوویچ.

ترکیب بلژیک: تیبو کورتوا (دروازه‌بان)، یان فرتونگن، توبی آلدروایرلد، توماس مونیه (۸۸ – ادن هازارد)، لئاندر دندونکر(۷۱ – جرمی دوکو)، تیموتی کاستانیه، اکسل ویتسل، یانیک کاراسکو(۷۱ – یوری تیلمانس)، کوین دی‌بروین، لئونارد تروسارد (۵۸ – تورگان هازارد) و دنیس مرتنز (۴۵ – روملو لوکاکو).

نیمه نخست

ساعت ۱۸:۳۰ بازی با سوت داور انگلیسی آغاز شد.

در دقیقه یک شوت ایوان پریشیچ با فاصله کم از کنار دروازه کورتوا به بیرون رفت.

کراماریچ در دقیقه ۱۵ در محوطه جریمه کرواسی سرنگون شد و داور به سود کروات‌ها پنالتی گرفت اما لحظاتی بعد داور انگلیسی با کمک گرفتن از کمک داور ویدیویی صحنه را آفساید و پنالتی را مردود اعلام کرد.

در دقیقه ۴۱ دندونکر در مقابل دروازه مراکش یک فرصت خوب گلزنی را از دست داد و ضربه‌اش بی ثمر بود و توسط مدافعان مراکش دفع شد.

در چهارمین دقیقه از وقت‌های تلف شده شوت روی پای جوسپ یورانوویچ به شکلی خطرناک از کنار دروازه کورتوا به بیرون رفت.

نیمه دوم

در دقیقه ۴۸ ضربه سر روملو لوکاکودر دستان لیواکوویچ جای گرفت.

در دقیقه ۵۰ شوت سرکش کواچیچ در محوطه جریمه با واکنش کورتوا به کرنر رفت.

در دقیقه ۵۱ شوت بروزوویچ با واکنش کورتوا دفع شد. در ادامه مودریچ شوت سرکشی به سمت دروازه کروات‌ها فرستاد و باز هم کورتوا واکنش نشان داد و دفع کرد.

در دقیقه ۶۰ شوت لوکاکو در مقابل دروازه خالی به تیر دروازه لیواکوویچ برخورد کرد.

در دقیقه ۶۲ لوکاکو باز هم یک دروازه خالی دیگر را هدر داد. ضربه سر او مقابل دروازه خالی از بالای دروازه کروات‌ها به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۸ ضربه فنی روی پای مودریچ در دستان کورتوا جای گرفت.

در دقیقه ۸۷ در ازدحام جمعیت محوطه جریمه کرواسی توپ به پای لوکاکو برخورد کرد و با اختلاف کم از کنار دروازه کرواسی به بیرون رفت.

در دقیقه ۹۰ سانتر کوین دی‌بروین را باز هم لوکاکو مقابل دروازه هدر داد.

این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

Share