انتقاد تند اسکوچیچ علیه نبی و کی روش؛ مربی‌تان به جای هوچی گری باید شهامت می داشت!

مهدی محمدنبی، مدیر تیم ملی و مارکار آقاجانیان، دستیار کی‌روش روز گذشته صحبت‌هایی درباره شرایط بد تیم ملی در دوره مربیگری اسکوچیچ انجام دادند و حالا اسکوچیچ پاسخ آن ها را داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، بعد از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی که با هدایت کارلوس کی‌روش با قرار گرفتن در رتبه سوم گروهش نتوانست به مرحله حذفی برود، مهدی محمدنبی، مدیر تیم ملی و مارکار آقاجانیان، دستیار کی‌روش روز گذشته صحبت‌هایی را درباره وضعیت تیم ملی در دوره مربیگری اسکوچیچ بیان کردند که این سرمربی کروات در پستی که در اینستاگرام و فیس‌بوک منتشر کرده بود، به آن‌ها پاسخ داد.

اسکوچیچ در مطلبی که در صفحات اجتماعی خودش منتشر کرده بود، نتایج تیم ملی را یک شکست نامید و به تاج و نبی حمله کرد.

متن صحبت‌های اسکوچیچ به این شرح است:

آقای نبی عزیز

حقیقتاً قصد نداشتم مشاجره‌ای را با شما شروع کنم، اما اظهارات اخیرتان درباره من در تیم ملی مرا ناچار به این کار کرد. هر بار که چیزی علیه من می‌گویید، افتخار می‌کنم که سمت مقابل شما قرار دارم.

دیگر امروز همه می‌دانند که شما و نفرات‌تان در دوران من با بازیکنان در تماس بوده‌اید و آنها را تحریک می‌کرده‌اید، حتی با مربی جایگزین من هم از مدت‌ها پیش در ارتباط بوده‌اید. در واقع دلیل دودستگی در تیم ملی خود شما بودید. در جام جهانی نیز ناچار شدید مسن‌ترین تیم رقابت‌ها را روانه مسابقات کنید، چرا که باید لطف برخی بازیکنان که مسیر را برای رسیدن‌تان به جام جهانی هموار کرده بودند جبران می‌کردید.

تاکید می‌کنم که دیگر از اسم من برای توجیه سنگین‌ترین شکست تاریخ ایران در جام جهانی با ۶ گل مقابل انگلیس و باخت مقابل آمریکا در یکی از حساس‌ترین بازی‌های ایران در جام جهانی که می‌توانست حکم تاریخ‌سازی داشته باشد، استفاده نکنید. در عوض، می‌توانید از پاداش‌ها و حواله‌های خودرویی که من برایتان به ارمغان آورده‌ام لذت ببرید و کماکان هم باید ممنون من باشید که منابع مالی کافی برای جبران اشتباهات گذشته‌تان که هزینه‌ای گزاف داشته‌اند، فراهم کرده‌ام.

لطفاً مسئولیت انتخاب‌تان برای آوردن کارلوس کی‌روش را بپذیرید و با داستان‌های ساختگی درباره من بهانه‌جویی نکنید.

آقای نبی، شما بیش از حد به خودتان مطمئنید و برای همین نمی‌توانید شیوه کار من را تحلیل کنید. می‌دانم نتایجی که من کسب کردم برایتان گران تمام شد، کاملاً درک‌تان می‌کنم، چون شما بازنده‌هایی هستید که ید طولا و تجربه‌ای دیرین در ناکامی دارید.

اگر مربی‌تان با صداقتی بیشتر بازیکنانی شایسته را به جای بازیکنان وفادارش انتخاب می‌کرد و در انتخاب استراتژی‌اش به جای هوچی‌گری و فرافکنی کمی شهامت به خرج می‌داد، شاید ایران می‌توانست شانس صعود داشته باشد.

آقای نبی، من به خودم افتخار می‌کنم که تیم ملی را به جام جهانی قطر رساندم. در عین حال از این موضوع هم خوشحالم که با تیم شما در قطر نبودم. فارغ از تمامی عشق و علاقه‌ای که به مردم ایران و فوتبال‌دوستانش دارم، در زندگی چیزهایی مهم‌تر از حضور در جام جهانی با شما و نفرات‌تان برایم وجود دارد.

اسکوچیچ در ادامه پست های انتقادی خود این بار به صحبت های مارکار آقاجانیان دستیار ایرانی کی روش واکنش نشان داد.

بهانه‌های شما برای بازی با انگلیس یکی از بزرگ‌ترین جوک‌هایی بود که در تمام طول زندگی‌ام شنیدم. برای همین از تو ممنونم چون باعث شد خیلی بخندم!

بازی ساعت یک بعد از ظهر بود اما ترکیب تیم ملی ایران صبح روز بازی ایران مشخص شده بود و این باعث شد تیم انگلیس راننده اتوبوس شما را بشناسد که بدون تاکتیک بود و خود را با آن ترکیب خیلی زود سازگار کرد.

هر کس با دانش ناچیز فوتبال هم در عرض چند ثانیه می‌توانست تاکتیک مورد نیاز برای ترکیبی که چیده بودید را تدارک ببیند. رسانه‌ها و هواداران و هر چیز تخیلی که برای اشتباهات‌ و تصمیمات‌تان گرفتید را مقصر ندانید.

مارکار عزیزم این تاثیر آینه‌ای‌است. هرچقدر بیشتر دفاع در زمین بگذارید، تیم حریف در خط حمله قدرتمند تر خواهد بود. شما گفتید که هیچ‌وقت با ۳ دفاع بازی نکردید. پس برای همین جلوی انگلیس این کار را انجام دادید؟ شاید شما حتی نفهمیدید با چه تیمی بازی کردید چرا که با ۳ دفاع بازی نکردید، بلکه با ۵ دفاع بازی کردید.

من نگفتم که شما جلوی ولز مثل تیم من بازی کردید. گفتم یک قدم به تیم من نزدیک‌تر بود چون شما ترسو هستید. اگر مثل تیم من بازی می‌کردید، تیم هجومی‌تری بودید. شما به بازیکنان نیمکت نشینی بازی دادید که باعث شدند شما جام جهانی رفتن را تجربه کنید.

شما باید چند بازیکن جوان و با استعداد را به جام جهانی می‌بردید؛ نه این‌که پیر ترین تیم جام جهانی شوید و خیلی از بازیکنان با استعداد را در ایران نادیده بگیرید. باید بازیکنان را به خاطر توانایی‌شان انتخاب می‌کردید. نه این‌که به شما کمک کنند در تیم ملی ایران باشید.

Share