افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز در گیلان | اعلام تعرفه های جدید برای پرمصرف ها

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، از افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: هر درجه کاهش دمای محیط بین پنج تا شش درصد از میزان مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، عیسی جمال نیکویی، با اشاره به افزایش مصرف گاز طی روزهای گذشته، اظهار کرد: از ۱۵ آذر تاکنون به طور روزانه شاهد مصرف بالغ بر ۲۳ میلیون مترمکعب گاز در استان هستیم.

وی حدود ۱۵ تا ۱۷ میلیون مترمکعب از این میزان مصرف را در بخش خانگی دانست و افزود: مصرف گاز نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی و کارخانه‌های سیمان و فولاد گیلان را محدود کردیم تا گاز را بدون کمترین افت فشار به بخش خانگی برسانیم.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، از افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: هم استانی‌هایی که در انتهای خط انتقال قرار دارند، نیازمند صرفه جویی و مدیریت مصرف گاز هستند و لذا باید دمای آسایش را رعایت کنیم.

جمال نیکویی از مشترکان خانگی خواست دمای آسایش را بین ۲۱ تا ۲۲ درجه سانتی گراد نگه دارند و خاطرنشان کرد: هر درجه کاهش دمای محیط بین پنج تا شش درصد از میزان مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند.

وی با بیان اینکه هفته گذشته از طریق مجلس شورای اسلامی شاهد تایید و ابلاغ تغییر تعرفه گازبها برای دهک‌ها و پلکان‌های پر مصرف بودیم، اضافه کرد: از ۱۶ آذر گازبهای پلکان‌های پر مصرف به نحو جدید ارائه می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان یادآور شد: قیمت گازبهای پلکان‌های اول تا سوم تغییر مصرف نخواهند داشت و لذا مشمول افزایش قیمت گازبها نشدند، اما از هفته آینده نرخ‌های جدید را جهت مدیریت مصرف انرژی اعلام می‌کنیم.

Share