اختلاس ۹۲ هزار میلیاردی فولاد دروغ بزرگ سیاسی بود | توانگر اخبار محرمانه را می‌نوشت و می‌فروخت

حجت الاسلام حسین طائب در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه زنجان گفت: در موضوع خبرگزاری فارس، چند بار به این برادر تذکر داده شده حتی به مرحله قضائی رسیده و برخورد هم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از دانشجو، حجت الاسلام حسین طائب، مشاور فرمانده سپاه، در مراسم روز دانشجو در دانشگاه زنجان با اشاره به عملیات آژاکس که توسط انگلیسی‌ها طراحی و با کمک آمریکایی‌ها اجرا شد، اظهار کرد: زمانی که جنبش دانشجویی وارد شد که فضای اختناق در کشور ایجاد شده بود. این جنبش یک حرکت جدید علیه نظام سلطه بود این روز را به عنوان اولین روز شکل گیری شعار مرگ بر آمریکا گرامی می‌داریم.

طائب با اشاره به اینکه پنجمین دهه از انقلاب ما همزمان شده با دهه سند امنیت ملی آمریکا در ۲۰۳۰، گفت: بایدن در این سند تاکید کرده که این دهه یک دهه تعیین کننده برای آمریکا است. چالش‌هایی که در این دهه جدی است تغییرات آب و هوایی، جنگ ها، جنگ آب و بیماری‌های واگیردار است.

مشاور فرمانده سپاه بیان کرد: در سند ملی آمریکا قید شده که ۲۰۳۰ زمان بسته شدن پنجره آمریکا پیش بینی شده و دولت آمریکا قصد دارد با چالش‌های بیرونی و درونی دولت خود کار کند.

وی چالش خارجی آمریکایی‌ها را براساس این سند سه دولت چین، روسیه و دولت‌های با حکمرانی جدید عنوان کرد و گفت: آمریکایی‌ها معتقدند که ایران مهم‌ترین کشوری است که حکمرانی جدید را به دنیا معرفی می‌کند و به همین دلیل مسائل مربوط به ایران برای آمریکا در این دهه اهمیت دارد.

طائب به مذاکرات برجام اشاره کرد و گفت: دموکرات‌های آمریکا امیدوار بودند که نفتالی بنت در کابینه اسرائیل باقی بماند و پس از آن با پذیرش برجام و امتیاز دهی به ایران در آن، اسرائیل عملیات نفت و جنگ‌های دریایی، سایبری و امنیتی علیه ایران انجام دهد و آمریکا فشارهای اقتصادی وارد کند و پس از آن وارد مذاکرات شویم. اما با ورود نتانیاهو در دولت رژیم صهیونیستی، رئیس موساد سفری به آمریکا داشت و گفت اگر در این شرایط آمریکا به ایران امتیاز دهد و آمریکایی‌ها به برجام برگردد، به ضرر آمریکا و اسرائیل در انتخابات آتی خواهد بود؛ بنابراین الان زمان افزایش فشار بر ایران است و اگر بعد از انتخابات دوباره جریان به نفع دموکرات‌ها شد و فشارهای اقتصادی و امنیتی و… بر ایران نتیجه بخش بود، می‌توان جریان مذکرات را درباره موشکی، هسته‌ای و منطقه‌ای و با دو موضوع جدید پهپادی و حقوق بشری پیش خواهیم برد و اگر در این فشارها، بر ایران پیروز نشدیم، با همان موضوع هسته‌ای به مذاکرات برمی گردیم.

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال ایجاد جنگ ترکیبی در ایران است، گفت: در این جنگ ابتدا شهبه‌افکنی می‌کنند و آنقدر سوال طراحی و تکثیر می‌کنند، پاسخ‌های ناقص یا غلط می‌دهند که جواب واقعی به مخاطب نمی‌رسد و این همه شبهه موجب ایجاد تردید شدید بین مردم می‌شود.

مشاور فرمانده سپاه با اشاره به فوت مرحومه مهسا امینی گفت: در این جریان اولین غلفت اتفاق افتاد و باید توضیح داده می‌شد که این خانم بیمار بوده و به سرش ضربه نخورده است. اما آن‌ها شبهه روی شبهه ایجاد کردند تا جایی که ادارک افراد پر شده بود و دیگر کسی اصل موضوع را باور نمی‌کرد.

او در ادامه به مسائلی مانند شیوه‌های استکبار برای جابه جایی نفرت و عشق، شکست اقتدار و یکپارچگی حاکمیت و ایجاد هرج و مرج توضیحاتی را مطرح کرد و به دانشجویان توصیه کرد که در فضای دانشگاه‌ها به جای توجه به نقاط تفرقه، به اشتراکات بین مردم توجه کنند و به دنبال دیده شدن واقعیت‌ها باشند.

در ادامه این جلسه، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های زنجان سوالات خود را مطرح کردند. اولین سوال درباره موضوع خرید سیسمونی خانواده قالیباف از کشور ترکیه بود.

طائب درباره این موضوع اظهار کرد: یک مساله فردی برای رئیس مجلس اتفاق افتاده است. خانواده او به ترکیه رفته و در این سفر نه از هواپیمای اختصاصی استفاده کرده و نه از امکانات پاویون و نه از امکانات سفارت خانه ایران در ترکیه. اینکه سلیقه من یا شما به ایشان نمی‌خورد، بحث دیگری است. اما سوال اینجاست که در این جریان سیستم امنیتی چطور باید وارد شود؟ وقتی خانواده رئیس مجلس از هیچ امکانات حکومتی استفاده نکرده است، چرا ما باید ورود کنیم؟ اینکه پولش را از کجا آورده موضوع دیگری است.

وی ادامه داد: دختر رئیس مجلس همراه با همسرش به سفر رفته و گفته شده که داماد رئیس مجلس از خانواده برخورداری است. ما در سیستم امنیتی به فساد در این موضوع نرسیدیم اگر شما کد فساد در آن می‌بینید به ما بگویید.

مشاور فرمانده سپاه تأکید کرد: مردم حق دارند که بگویند کسی که از ترکیه خرید می‌کند نمی‌تواند نماینده مناسبی در مجلس باشد و این حق انتخاب مردم است.

یکی دیگر از دانشجویان درباره بازداشت نخبگان هنری و ورزشی و… و تفاوت برخورد با مدیران فاسد در دولت قبل و دولت فعلی سوال پرسید.

طائب درباره برخورد با سلبریتی‌ها گفت: زمانی که مردم ما بپذیرند که اگر کسی منتصب به جایی باشد برای او مصونیت نمی‌آورد، آن موقع برخی شرایط درست می‌شود. می‌خواهد فرزند رئیس جمهور باشد یا رئیس مجلس یا رئیس قوه قضاییه یا یک سلبریتی. هرکسی چارچوب قانون را رعایت نکرد، با او برخورد باید بشود. آیا سلبریتی‌ها اجازه دارند دروغ بگویند؟

وی درباره روند مبارزه با فساد توضیح داد: روند مبارزه با فساد بیشتر شده است. عمده فساد پس از دوران جنگ شروع شد. راهبرد آمریکایی‌ها پس از جنگ این بود که باید در تخصص و تکنولوژی کشور فسادسازی و فاسدنمایی دنبال شود. آن زمان پرونده رئیس جمهور را رسیدگی کردیم که باعث خانه نشینی من شد.

طائب گفت: در این دولت باید بگردید فساد جدید پیدا کنید. حتی مدیری که تشویق شده بود، دستگیر شد. در دوره‌های قبلی برای دستگیری مدیران مقاومت می‌کردند، اما امروز دیگر مقاومت نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: نمی‌گویم فساد نیست. آمریکایی‌ها می‌گفتند که کاری می‌کنیم که ایران نفت بدهد و غذا و دارو بگیرد. هزار میلیارد دلار برای غذا و دارو هزینه کردیم. انحصار غذا و دارو دست چند نفر بود؟ تا سیستم امینتی می‌خواست ورود کند، می‌گفتند مردم نان و دارو ندارند. اما اکنون این روند بهبود یافته است و فساد کمتر شده است.

مشاور فرمانده سپاه با اشاره به افزایش تعاملات سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه در دولت سیزدهم گفت: اکنون در رسانه‌ها ثبات در بخش‌های اقتصادی را نمی‌گویند، نمی‌گویند ۱۳۰ میلیارد دلار قرارداد با کشورهای همسایه بسته ایم، افزایش ۳۰ درصد ترانزیت را نمی‌گویند، اما از زمانی که این فتنه را شروع کرده اند، کشور را بی‌ثبات نشان می‌دهند.
وی با تأکید براینکه چالش‌های امنیتی و اقتصادی در کشور داریم، گفت: ، اما نباید اجازه دهیم کشور تعطیل شود.

طائب درباره نحوه برخورد با فساد توضیح داد: شما یک زمانی در حاکمیت یکپارچه به سر می‌برید یک بار در حاکمیت دوگانه. دولت یک طرف است و مجلس یک طرف دیگر. در این زمان شما می‌خواهید عملیات امنیتی انجام دهید که تهدید می‌کنند. اینجا مردم سالاری دینی است و وقتی یک دولت با نهادهای امنیتی همکاری نکند، این نهادها محدود می‌شوند.

وی ادامه داد: به فضل الهی سیستم اطلاعاتی کشور اشداء علی الکفار و رحماء بینهم بوده، اما واقعیت این است که سپر دفاع خیلی قوی بوده است. در این دوره باید با فساد برخورد تمام کنیم.

طائب درباره موضوع بولتن فارس اظهار کرد: به این برادر چند بار تذکر داده شده حتی به مرحله قضایی هم رسیده بود. او چیزی را می‌شنیده و خود انشاء می‌کرده است. خودش نام این نوشته‌ها را بولتن گذاشته و اینکه می‌گوید مأموریت داشته برای بولتن، درست نیست. خودش می‌نوشته و می‌فروخته و دنبال می‌کرده است.

وی در خصوص برخورد با مفسدان اقتصادی گفت: همه پرونده‌های اقتصادی ما کلان بوده. بابک زنجانی را اطلاعات سپاه گرفت. طبری را هم ما گرفتیم.

مشاور فرمانده سپاه درباره بازداشت دانشجویان گفت: اکنون در استان شما بعضی از دانشجویان در این جریانات بودند. آیا الان زندانی اند؟ در این جریانات اگر کسی مجرم بوده، یعنی با چاقو کسی را زخمی کرده یا خسارت زده، اینجا جای رأفت ندارد. اما کسی که با هیجان آمده شیوه برخورد با او متفاوت است. کسانی که کف خیابان دستگیر می‌شوند با کسانی که دادگاه می‌روند، خیلی کمتر است. چون بعضی افراد می‌فهند که اشتباه کرده اند.

وی درخصوص ضرورت تکثر در دستگاه‌های اطلاعاتی گفت: در تکثر دستگاه اطلاعاتی هم مقابله با دشمن بیشتر می‌شود و هم حقوق شهروندی بهتر رعایت می‌شود. یک پرونده را ممکن است ما یک نظر بدهیم وزارت اطلاعات نظر دیگر. همین پرونده فرزند رئیس جمهور در زمان دولت احمدی نژاد شکل گرفت هم وزارت اطلاعات و هم ما یک نظر را داشتیم راجع به فساد امنیتی و اقتصادی این فرد. دولت عوض شد، فشار آورد که باید نظرمان را تغییر دهیم. یک سیستم دیگر هم بود که روی نظرش ایستاد.

طائب درخصوص فساد فولاد مبارکه نیز با بیان اینکه ۹۲ هزار میلیارد تومان یک دروغ سیاسی بود، گفت: یک دروغی است که درست کردند و حاضر نیستند پاسخ بدهند.

وی با بیان اینکه اینطور پرونده‌ها وقتی باز می‌شوند باید برای افکار عمومی بسته شوند، گفت: پرونده هواپیمای اوکراینی باز شده، ولی بسته نمی‌شود. هم آن اپراتور که پای دستگاه نشسته بود این هواپیما را موشک دیده که آدم تازه کار نبوده و سابقه دار بوده است. روزهای اول هم اختلاف کارشناسی جدی بود که آیا جنگ الکترونیکی بوده یا نبوده، اما آخرش تصمیم گرفتند که عذرخواهی کنند. به خانواده برخی قربانیان هم دیه پرداخت شده، اما باید دادگاه برگزار شود و پرونده نزد افکار عمومی بسته شود.

طائب در پاسخ به سوالی که اگر درصد زیادی از مردم حکومت دینی نخواهند، چکار می‌کنید؟ گفت: در کدام کشور دنیا چنین رفراندومی برگزار شده که ایران دومی آن باشد؟ زمانی که کشور به یکپارچگی رسیده و می‌خواهد کاستی‌ها خود را جبرا نکند، در این شرایط رفراندوم انجام دهیم؟

در ادامه این جلسه سوالاتی درخصوص وضعیت اقتصادی کشور، واگذاری کشت و صنعت مغان، واردات محصولات کشاورزی و… نیز مطرح شد.

Share