کمبود پرستار در گیلان | اولویت جذب در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با پرستاران است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کمبود نیروی انسانی پرستار در استان گیلان، تصریح کرد: اولویت جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در صورت اخذ مجوز، با گروه پرستاران و آن‌هم در مناطق کم برخوردار خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشستی با حضور حیدرعلی بالو، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ عقیل قلی‌پور، سرپرست معاونت درمان؛ مرتضی فلاح کرکان، مشاور اجرایی ریاست دانشگاه؛ طاهره زاده صفت، مدیر پرستاری دانشگاه و مدیران پرستاری مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان‌های استان در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

حیدرعلی بالو، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست ضمن تقدیر از زحمات کادر پرستاران و مدیران پرستاری در صف و ستاد با اشاره به اهمیت و جایگاه پرستار در تعابیر اسلامی اظهار کرد: در تیم پزشکی، پرستاران جایگاه بسیار ارزنده و پرمشغله‌ای را بر عهده دارند و علیرغم تمامی مشکلات، خدمات درمانی به بیماران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به نقش چندگانه پرستاران در جامعه، افزود: این قشر پرتلاش با همه مشغله‌هایی که در بیمارستان‌ها و منزل دارند، تا کنون توانسته‌اند در کار خود موفق عمل کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حل تمامی مشکلات پرستاران را در مقطع زمانی کوتاه، غیرممکن دانست و گفت: عمده مشکلات موجود در نظام پرستاری دانشگاه، کمبود نیروی انسانی است که باید با استفاده از ظرفیت و منابع انسانی فعلی بر مشکلات این بخش فائق آمد و کمبودها را جبران کرد.

بالو بر ضرورت به‌کارگیری از نیروی انسانی متخصص و مهارت محور موردنیاز در بخش‌های مختلف نظام اداری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بهره‌وری درست از منابع در اختیار، تأکید کرد.

وی، هدف غایی در نظام سلامت را خدمت به مردم و علی‌الخصوص بیماران برشمرد و گفت: مدیریت امکانات موجود، تقسیم‌کار و پذیرفتن وظایف و تلاش برای رفع موانع، باید به یک رویکرد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبدیل شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان از زحمات بی‌شائبه پرستاران در طول بحران کرونا تقدیر کرد و افزود: حضور کادر درمان به‌ویژه پرستاران بر بالین بیماران کرونایی شجاعتی وصف‌ناپذیر و قابل‌ستایش است.

بالو با اشاره به کمبود نیروی انسانی پرستار در استان گیلان، تصریح کرد: اولویت جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در صورت اخذ مجوز، با گروه پرستاران و آن‌هم در مناطق کم برخوردار خواهد بود.

گفتنی است در این نشست، دکتر عقیل قلی‌پور – سرپرست معاونت درمان دانشگاه، دکتر مرتضی فلاح کرکان- مشاور اجرایی رئیس دانشگاه- طاهره زاهد صفت- مدیر پرستاری دانشگاه و تعدادی از مدیران پرستاری مراکز آموزشی درمانی و بیمارستانها به بیان نظرات، دغدغه‌ها، مطالبات و راهکارها در جهت ارائه مطلوب‌تر ارائه خدمات پرستاری پرداختند.

گفتنی است، بیش از چهار هزار و ۵۰۰ پرستار در بیمارستان‌های استان گیلان مشغول ارائه خدمات پرستاری هستند.

Share