حسینی در جمع دانشجویان؛

مگر می شود اصل نظام به رفراندوم گذاشته شود؟ | می خواستند به زور بازار را تعطیل کنند

معاون پارلمانی رییس جمهور با تاکید بر اینکه دانشگاه محیط علمی است و گفت و گو و تضارب آرا قابل قبول است، یادآور شد که فحش های رکیک زیبنده دانشگاه نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، در ابتدای نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس با محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور تعدادی از دانشجویان با سر دادن شعار «آزادی» و« زن، زندگی ، آزادی »و « دانشجوی زندانی باید آزاد گردد» مانع آغاز سخنرانی معاون رییس جمهور شدند که شعار آنها با اعتراض برخی دیگر دانشجویان همراه شد. مجری هم همه را به آرامش و گفت و گو دعوت کرد و حسینی در واکنش به این شعارها گفت: شعارهای شما را شنیدم و امروز آمده ام صحبت های شما را بشنوم. با شعار آزادی، با آزادی بیان مخالفت نکنید. دانشگاه محیط علمی است و گفت و گو و تضارب آرا قابل قبول است و اگر منطق و استدلالی باشد، نیاز به شعار و غوغا نیست. همینکه شما در مقابل یک مسئول براحتی شعار می دهید، مشخص است در کشور آزادی وجود دارد.

وی ادامه داد: ما پذیرای اعتراض هستیم، اما نظام اسلامی ۵۰ روز است که اغتشاش را تحمل کرده است. جان بولتون دیروز اعلام کرد که مخالفان در ایران مسلح شده اند.
حسینی با بیان اینکه آزادی از شعارهای اساسی انقلاب بوده است، گفت: اختناق و استبداد ستمشاهی با حمایت آمریکا در ایران برقرار بود. ما آن موقع جوان بودیم و آن وضعیت را دیدیم. هر اعتراضی را سرکوب می کردند. ما با تمام وجود به آزادی اعتقاد داریم. تنها نظامی هستیم که نظام را براساس رفراندوم انتخاب کرده ایم.
در این لحظه دانشجویان شعار دادند «دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست» که حسینی هم گفت: آمریکا از اغتشاشات حمایت کرده است. ۸ سال در جنگ از عراق حمایت کردند. منافقین که در کشور تریبون داشتند و اکنون از اعتراضات حمایت می کنند ، ۱۷ هزار نفر را ترور کردند اما آمریکا آنها را از لیست ترور خارج کرد و اکنون مورد حمایت آمریکا هستند. بررسی کنید که کومله و دموکرات که در سقز آدم می کشند چه کسانی هستند؟ ببینید ریگی چه جنایتی در سیستان انجام داد؟

وی افزود :در این یک‌سال مقابل مجلس تجمعات زیادی انجام شد و ما حقوق بازنشسته و فرهنگی را دنبال کردیم اما دیدیم که این روزها برخی افراد، مسلحانه نیروهای بسیج را به شهادت رساندند. همین ها در دادگاه، وکیل دارند. معنای آزادی هجمه به دیگران و حمله به تمامیت ارضی کشور نیست. آزادی خط قرمز دارد. ما اجازه نمی دهد کسی ایران را تجزیه کند. ما کمک کردیم داعش شکست بخورد. سردار سلیمانی و همدانی و جوانانی مثل حججی داعش را سرجایش خود نشاندند و با خشونت مقابله کردند.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: قبول داریم که کاستی وجود دارد و در تلاش برای رفع آنها هستیم. رییس جمهور هم تاکید دارد، حرف‌ها شنیده شود. در مجلس هم حرف های زیادی زده می شود. در قانون اساسی رفراندوم پیش بینی شده، اما مگر می شود اصل نظام به رفراندم گذاشته شود؟ رفراندوم برای مواردی است نه اصل نظام.

وی در واکنش به چند دانشجو که خواستار مطرح شدن سوالات‌شان شده بودند، گفت: من حرف شما را می شنوم، من در این یکسال در ده ها جلسه دانشجویی شرکت کرده‌ام، اما اجازه بدهید با منطق صحبت کنیم. هرچه دل تنگت می‌خواهد بگو. اما با اخلاق صحبت کنید. برخی اتفاقات در دانشگاه و فحش‌های رکیک زیبنده دانشگاه نیست. کار ما این است که حرف شما را منتقل کنیم.

در ادامه این نشست، دانشجویان پشت تریبون رفته و سوالات خود را مطرح کردند.

حسینی در پاسخ به یکی از آنها که به انتقاد از دستگیری دانشجویان پرداخت گفت: من نام چهل نفر را دارم که دروغین گفته شده کشته شدند. دستگیرشدگان اگر جرمی مرتکب نشده باشند، آزاد می شوند، اما وقتی کسی را می کشند یا امنیت جامعه را بهم می ریزند، برخورد می شود.بنای نظام برخورد با رحمت بوده و افراد زیادی آزاد شده‌اند، ولی با افراد مسلح برخورد می‌شود. اگر دانشجو تخلفی کرد، کمیته انظباطی باید برخورد کند. در این لحظه برخی از دانشجویان شعارهای ساختارشکنانه سر دادند که حسینی در پاسخ به این عده گفت: قبله آمال برخی غرب است. ببینید فرانسه چه برخوردی با جلیقه زردها کرد. در اول انقلاب منافقین فعالیت داشتند، ولی وقتی دست به اسلحه بردند با آنها برخورد شد. حق اعتراض وجود دارد اما اگر کسی اموال عمومی را تخریب کرد باید خسارت آن را هم بدهد.
وی در پاسخ به انتقاد دانشجویی از دستگیری افراد بخاطر انتشار توییت یا خواندن آهنگ، گفت: این ها تهمت است. اینجا دانشگاه است و محل حرف و منطق است و باید با منطق صحبت کنیم.

معاون رییس جمهور در پاسخ به دانشجویی که عنوان کرد حجاب اجباری در شرع وجود ندارد و چرا نظام با رفراندم نظر اکثریت مردم درباره حجاب اجباری را جویا نمی شود، بیان کرد: باید جلسه جداگانه درباره حجاب اجباری بگذاریم.رشته من فقه است و حاضرم در این موضوع صحبت کنم. هرکسی نباید بدون تخصص در این زمینه وارد شود. معلوم است شما شعارها را نشنیده اید، الان اصل نظام را هدف قرار گرفته اند و حجاب بهانه است.

دانشجوی کردی پشت تریبون رفت و بیان کرد که گفتند مهسا امینی از ترس مرد، ولی ما کردها از ترس نمی میریم. او در ادامه به مشکلات اقتصادی جامعه و جوانان اشاره کرد و پرسید چرا مشکلات اقتصادی را حل نمی کنید؟ که حسینی در پاسخ گفت: قبل انقلاب به کردستان سفر کرده ام و شاهد فقر آنجا بوده ام. جمهوری اسلامی اقدامات مهمی در این مناطق انجام داده است. الان هم طرح های بزرگ صنعتی اجرا می شود. در مورد خانم امینی کسی نگفت از ترس مرده است. نظر پزشکی قانونی، بیماری بوده است.
دانشجویی با انتقاد از ایجاد دو قطبی در میان جامعه و دانشجویان گفت که نگوییم که کرد و لر هستیم چه شده هویت ملی را پنهان می‌کنیم. کسی به برانداز نقل و نبات نمی دهد. آیا حجاب اجباری مسأله است یا براندازی؟
دانشجوی دیگری نیز گفت مسأله حجاب نیست، حجاب مشکل ما نیست بلکه مشکل اقتصادی، مشکل اصلی است. دانشگاه باید در این زمینه راهکار بدهد. ما باید از دولت مطالبه حل این مشکل را داشته باشیم.
یک دانشجوی دیگر نیز پشت تریبون اظهار کرد که وقتی مسئولی به دانشگاه می آید نباید فریاد بزنیم بلکه مطالبه منطقی کنیم. اصل۲۷ قانون اساسی وجود دارد و ما باید اجرای این اصل را از دولت مطالبه کنم. مطالبه مردم معیشت است. برنامه دولت برای بهبود معیشت مردم چیست؟

هنگامی که معاون رییس جمهور دنبال پاسخ به سوالات بود، عده ای از دانشجویان سالن را ترک کردند و حسینی نیز گفت: دوستان تحمل شنیدن صدای مخالف ندارند، تهمت زده و شعار دهند و الان که باید بشنوند، سالن را ترک می کنند. شما تحمل شنیدن صدای مخالف را ندارید.

وی در ادامه گفت: قطعا این دولت هم و غم خود را به کار بسته تا فاصله طبقاتی کم شده و رانت و فساد کاهش یابد. تلاش دولت برای خدمت به مردم است. من در این یکسال به۱۲۵ شهرستان سفر کرده و مسایل مردم را لمس کرده‌ام. ما نگفتیم مدینه فاضله تشکیل شده، ولی به سمت حل مشکلات پیش می رویم. اغتشاشات هم به این دلیل است که حرکت سازندگی در کشور شروع شده است. در خاش راه آهن  افتتاح شده است. گاز رسانی به زاهدان در حال اتمام است، اما دشمن دنبال ایجاد برادرکشی است تا ایران را به سوریه تبدیل کنند.

حسینی ادامه داد: تشکر می کنیم که از کومله و منافقین و اهوازیه برائت جستید، اما بدانید آنها در حال موج‌سواری هستند. عربستان با استفاده از شبکه اینترنشنال دنبال حقوق بشر در ایران است؟ ما در حال همکاری با همسایگان هستیم. با روسیه و چین تفاهم نامه همکاری امضا کرده‌ایم. قدرت از غرب در حال حرکت به شرق است. ما که نمی توانیم التماس اروپا و آمریکا کنیم.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: ما با کمک دانشگاهیان پیشرفت های زیادی از جمله در زمینه لیزر، نانو، هوافضا ، کشتی سازی داشتیم. در دولت نهم خدمات زیادی انجام می شد، اما عده‌ای غائله۸۸  را ایجاد کردند و دشمن ما را تحریم کرد. الان هم تورهای گردشگری لغو می شود و این بخاطر تبلیغات منفی بی بی سی و رادیو فردا و سایر شبکه علیه ایران است.

حسینی افزود: شما دانشجویان کمک کنید مشکلات کشور حل شود. پیشنهاد بدهید برای تدوین برنامه هفتم توسعه. رییس جمهور تمام هفته کار می کند. ما در خدمت مردم هستیم. همکاران ما در دولت شهر به شهر و روستا به روستا می روند و مشکلات مردم را بررسی می کنند. ما شرایط کشور را گل و بلبل تحویل نگرفته‌ایم، اما داریم کار می کنیم تا مشکلات حل شود. در یک مورد فقط ۴۲ پروژه بزرگ در کشور شروع شده‌است. در حال شناسایی مجدد ظرفیت های معدنی هستیم. ببینید چه برنامه‌هایی تاکنون اجرا شده است. رییس جمهور نسبت به مشکلات بی دغدغه نیست. آمار صادرات ما به کشورهای همسایه افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه رییس جمهور گفتند رویه ها را اصلاح می کنیم و مدیران نالایق را کنار می گذاریم، تصریح کرد: وی نگفت ساختار نظام را تغییر می‌دهیم. رییس جمهور اجازه نمی دهد فساد ایجاد شود در همین دولت، برخی مدیران دولتی برکنار شده‌اند.
حسینی تاکید کرد: عربستان اعلام کرده که جنگ را به داخل ایران می کشاند. داعش حمله تروریستی به شاهچراغ انجام داد. عده ای آموزش جنگ شهری و نافرمانی مدنی دیده اند.افراد مسلح ،لابلای جوانان می‌آیند و افراد را می کشند و پلیس مظلومانه آسیب می‌بیند. در اغتشاشات ممکن است اتفاقاتی مثل وجود پلیس نماها هم رخ دهد. کار دشوار است. توصیه شده است کسی کشته نشود، اگر می‌خواستند با خشونت رفتار شود، این قضایا سریع جمع می شد. الان تلاش می شود مردم متوجه پشت پرده شوند و صف خود را از اغتشاشگران جدا کنند.
حسینی همچنین گفت: اگر تظاهرات با خشونت و تخریب نباشد کسی با آن کاری ندارد. صدها تجمع در یکسال گذشته برگزار شده اما برخی از همان اول با خشونت رفتار کردند. در همین اغتشاشات می خواستند به زور و تهدید بازار را تعطیل کنند.

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه امیدواریم دانشگاه پیشقدم بحث، گفت‌وگو و ارائه راهکار باشد، گفت: با جنگ اوکراین ، تورم در اروپا و آمریکا ایجاد شده است. ما که شعار استقلال و آزادی دادیم به ما فشار آورند و حمله کردند. الان جرات نمی‌کنند به ما حمله نظامی کنند و الان می خواهند ما را به جان هم بیندازند. اول انقلاب هم همین کارها را می‌کردند.نظام شجره طیبه‌ای است که با این تندبادها آسیب نمی بیند.

حسینی همچنین خاطرنشان کرد: پس از فوت مهسا امینی، همه مسئولان احساس تأسف کرده و رییس جمهور دستور پیگیری دادند، اما برخی سلبریتی‌ها علاوه بر وطن فروشی، صفحه خود را فروخته‌اند. دارند برای صفحه علی کریمی می‌نویسند. شما ادبیات صفحه علی کریمی را با قبل این قضایا مقایسه کنید. مهناز افشار گفت صفحه اش را در اختیار آنها قرار داده است. در کردستان عراق و پاکستان در حال آموزش نظامی هستند. ضد انقلاب و سلطنت طلب برنامه ریزی کرده، اما موفق نمی شوند و این قضایا پایان می یابد. دولت در این شرایط کار خود را ادامه می دهد.

وی در پایان گفت: شما دانشجویان هم علاوه بر کار علمی، کار سیاسی هم بکنید و تحلیل کرده و پشت قضایا را متوجه شوید. دشمن می خواهد ایران را ضعیف و تجزیه کند. ایران در صدسال گذشته در جنگ‌های مختلف سرزمین خود را از دست داد، اما اکنون ایران عزتمند و سربلند و حامی مظلومان دنیاست البته مشکل هم داریم. همه هم باید کمک کنند تا مشکلات حل شود، نه اینکه فقط نقد کنیم.

Share