شعار «زن، زندگی، آزادی» ساخته خطرناک‌ترین گروه تروریستی و تجزیه‌طلب کردهای ترکیه است

سردار قریشی گفت: حادثه تروریستی که در حرم مطهر شاه چراغ (ع) اتفاق افتاد، نشان برجسته‌ای از شکست دشمن در این جبهه است؛ این جنایت توسط گروهک ساخته و پرداخته آمریکا انجام شده که ترامپ نیز در مناظره‌های خود به آن اشاره کرده و هزاران اسناد دیگر بر حمایت و هدایت گروهک‌های تجزیه طلب در کشورهای عربی توسط اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، جانشین سازمان بسیج مستضعفین حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) را نشان از شکست دشمن دانست و گفت: این جنایت توسط گروهک ساخته و پرداخته آمریکا انجام شده که ترامپ نیز در مناظره‌های خود به آن اشاره کرده است و هزاران اسناد دیگر در مورد حمایت اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها از گروهک‌های تجزیه طلب در کشورهای عربی، وجود دارد.

سردار سید قاسم قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور پیش از ظهر امروز در اجلاسیه بزرگداشت ۱۳۰ بانوی شهید استان قم گفت: این محفل عاشقان ثارالله و اجلاسیه باعظمت برگزار شده تا از زنان عفیف و باغیرتی یاد شود که لذت‌ها و آسایش دنیا را از خود گرفتند تا از انقلاب حفاظت کنند.

وی بیان کرد: وقتی به قرآن کریم مراجعه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که خدای متعال خود را مشتری اختصاصی شهدا معرفی می‌کند که پاداش دهنده شهدا نیز است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور عنوان کرد: شهدا بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر را در تاریخ ما که همان اطاعت از ولایت، حفاظت از نظام و مبارزه با دشمنان است به جا آوردند.

وی با اشاره به نقش مهم زنان در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی، مطرح کرد: اگر صبر و استقامت مادران، همسران و دختران شهدا نبود، ایران در برابر صدام و بعدها مقابل داعش، پیروز نمی‌شد؛ در این جهاد و پیروزی زنان مومنه و مسلمان ایرانی، نقش بی‌بدیلی را ایفا کردند.

قریشی تصریح کرد: حضور در کنار مردان و حتی در بسیاری از موارد، جلوتر از مردان از زمان آغاز نهضت امام خمینی (ره) تجلی یافت.

وی ادامه داد: امروز در کل دنیا به جز ایران، غیر از اینکه زن را به‌عنوان کالایی در خدمت مسائل اقتصادی و سیاسی و اهداف پلید شیطانی به کار نمی‌برند؛ اما در انقلاب اسلامی دستاوردهای ارزشمند یکسان بودن حقوق زن با مرد و جلوداری زن در بسیاری از مسائل به خوبی قابل مشاهده است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین تشریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس بیش از ۷ هزار شهیده زن، ۵ هزار و ۷۳۵ جانباز، ۳ هزار و ۷۵ جانباز بالای ۲۵درصد، ۱۷۱ آزاده، تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌ایم و حضور ۲ هزار و ۲۷۶ پزشک و ۲۲ هزار و ۸۰۷ امدادگر زن شاهد بزرگی بر نقش‌آفرینی ویژه زنان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس است.

وی افزود: اگر استقامت، صبر و تشویق‌های مادران و همسران شهدا نبود، شاید از پیروزی‌های دفاع مقدس نیز خبری نبود؛ در بسیاری از موارد مادران و همسران بودند که فرزندان و همسران خود را تشویق به حضور در جبهه و دفاع از کشور در برابر رژیم بعث عراق می‌کردند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در خصوص دستاوردهای حضور ارزشمند زنان در دفاع مقدس ابزار کرد: حفاظت از انقلاب، امنیت و سلامت کشور، بهداشت و درمان رزمندگان، پشتیبانی از جبهه و خدمت‌رسانی به رزمندگان اسلام و… از جمله موارد مهم نقش زنان در پیروزی دفاع مقدس است.

وی در دیگر بخش سخنان خود به بیان برخی از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پرداخت و گفت: در زمینه بهداشت و درمان در بخش درمان سرطان جزو ۵ کشور اول دنیا هستیم، بیش از ۹۷٪ داروی مورد نیاز را در داخل کشور تولید می‌کنیم؛ تولید بیش از ۵ نوع واکسن با وجود تحریم‌ها از جمله دستاوردهای مهم انقلاب در ایران اسلامی است.

قریشی اضافه کرد: از دیگر دستاورهای انقلاب اسلامی را می‌توان به قرارگرفتن در بین ۶ کشور اول دنیا در زمینه انرژی هسته‌ای، قرارگرفتن در بین ۵ کشور اول دنیا در زمینه سد و پل سازی، ساخت پالایشگاه نفت و گاز و پتروشیمی توسط متخصصان داخلی و… اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۵۷ فقط ۶ درصد بانوان تحصیلات دانشگاهی داشتند، گفت: طبق آمار سال ۱۳۹۶ بالای ۴۵ درصد بانوان تحصیلات دانشگاهی داشته اند؛ در سال ۱۳۵۷ بانوان فقط در ۷ رشته ورزشی امکان فعالیت داشتند، اما امروز به لطف خدای متعال و انقلاب اسلامی، زنان در ۳۸ رشته ورزشی می‌توانند فعالیت کنند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: امروز دشمنان در رسانه‌ها و تهاجم فرهنگی چنان القا می‌کنند که دقیقا روز را شب جلوه می‌دهند که بایستی حواسمان به این موضوع باشد تا دشمن نتواند این افتخارات و دستاوردهای انقلاب را از نظرها پنهان کند.

وی افزود: امروز دشمن تمام توانش را در جدیدترین و مدرن‌ترین جنگ، یعنی جنگ ترکیبی به کار گرفته که تهاجم فرهنگی، نظامی، اقتصادی و همچنین حمایت از شورش و اغتشاشات را شامل می‌شود.

قریشی عنوان کرد: در قضیه اغتشاشات و آشوب‌ها، شعار «زن زندگی آزادی» را در ایران به سر دادند؛ شعار «زن زندگی آزادی» ساخته خطرناک‌ترین گروه تروریستی و تجزیه‌طلب کردی است که در کردستان ترکیه ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: حادثه تروریستی که در حرم مطهر شاه چراغ (ع) اتفاق افتاد، نشان برجسته‌ای از شکست دشمن در این جبهه است؛ این جنایت توسط گروهک ساخته و پرداخته آمریکا انجام شده که ترامپ نیز در مناظره‌های خود به آن اشاره کرده و هزاران اسناد دیگر بر حمایت و هدایت گروهک‌های تجزیه طلب در کشورهای عربی توسط اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها وجود دارد.

Share