سامانه بارشی و سرد در راه گیلان است | کاهش دمای هوا و احتمال رعد و برق

کارشناس هواشناسی گیلان با اعلام هشدار نارنجی برای شرایط جوی استان از ورود سامانه جدید بارشی و سرد به این استان از عصر امروز پنجشنبه تا یکشنبه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، سمانه نگاه روز پنجشنبه با بیان اینکه ورود سامانه جدید بارشی موجب تقویت جریانات شمالی می‌شود، اظهار داشت: بارندگی، ابرناکی، مه آلودگی، وزش باد، کاهش دمای هوا و احتمال رعد و برق پدیده غالب این سامانه بارشی است.

وی با اشاره به اوج فعالیت سامانه جدید بارشی در گیلان از عصر فردا جمعه تا عصر شنبه هفته آینده افزود: آبگرفتگی، بالاآمدن سطح آب و طغیان رودخانه ها، جاری شدن سیلاب، لغزش و رانش، احتمال تخریب پل‌ها، خسارت به محصولات کشاورزی و شالیزارها، برخورد صاعقه، خسارت به سازه‌ها و شکستن درختان به سبب وزش باد شدید از جمله مخاطرات احتمالی سامانه بارشی در این مدت است.

کارشناس هواشناسی گیلان به شهروندان و مسافران توصیه کرد تا با توجه به سامانه بارشی جدید و سرد به این استان از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها، مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات و دامنه‌ها پرهیز کنند.

وی با اشاره به کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوای استان گیلان در این مدت اظهار داشت: باید تا گلخانه داران و پرورش دهندگان در مرغداری‌ها و سایر اماکن تولید محصولات کشاورزی نسبت به تنظیم دمای سالن‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

کارشناس هواشناسی گیلان به رانندگان توصیه کرد تا در هنگام تردد در جاده‌ها طی مدت وقوع بارش‌ها احتیاط لازم را داشته باشند.

طی هفته جاری برای دومین بار از سوی هواشناسی استان گیلان هشدار نارنجی صادر شده است.

Share