خطر سقوط در تیم ریشه‌دار گیلانی | مالک چوکا تالش پول آب معدنی ندارد؟

تیم ریشه‌دار چوکا تالش این روزها حال و روز خوشی ندارد و با مشکلات فراوانی از جمله اعتصاب بازیکنان به دلیل‌ عدم دریافت مطالبات خود و خطر سقوط دست به گریبان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، تیم فوتبال چوکای تالش که به دلیل نوسان در روند نتیجه‌گیری‌هایش به آسانسور فوتبال ایران لقب گرفته حال‌وروز خوبی ندارد و در انتهای جدول در حال تلاش برای خروج از منطقه سقوط است.

حسن اشجاری که موفق به صعود با چوکا با عنوان قهرمانی فصل گذشته به لیگ دسته اول شده بود ولی در پایان فصل با بی‌مهری مدیران چوکا از این تیم جدا شد، وقتی محمد نصرتی مربی جدیدشان به دلیل‌ عدم تحقق وعده‌ها از این تیم کناره‌گیری کرد بار دیگر به عنوان سرمربی به این تیم آمد تا ناجی این تیم باشد.

چوکایی که فصل پیش بدون باخت به لیگ دسته یک فوتبال ایران صعود کرد در حال حاضر با چهار امتیاز از ۱۲ بازی در انتهای لیگ ۱۷ تیمی آزادگان قرار گرفته است.

گفتگویی داشتیم با حسن اشجاری مربی که نشان داده که مرد روزهای سخت است و در هر تیمی بوده با وجود تمام سختی‌ها توانسته بر آن‌ها غلبه کند و با سربلندی از آن خارج شود.

اوضاع نابسمان تیم چوکای تالش و عدم پرداختی باعث شده برخی بازیکنان چوکا در ۲ روز اخیر دست به اعتصاب بزنند و حتی تهدید به‌ عدم حضور در دیدار روز جمعه مقابل شمس آذر کرده‌اند و در این شرایط علی نامداری، مالک باشگاه عنوان کرده حاضر نیست به تیم بازنده پرداختی داشته باشد و همین موضوع باعث شد حسن اشجاری، سرمربی تیم پاسخ صحبت‌های مالک باشگاه را بدهد.

اشجاری با اشاره به وضعیت چوکا و اعتصاب از حضور در تمرینات می‌گوید در مورد شرایط تیم نمی‌دانم چه بگویم و از کجا شروع کنم، روزی که من به عنوان سرمربی، چوکا تالش را تحویل گرفتم مربی دیگری تیم را بسته بود و بعد تیم را رها کرده و رفته و مربی دیگری آمد و در نهایت ما هفته پنجم در شرایطی تیم را تحویل گرفتیم که دریافتی نداشتیم و وضعیت تیم کاملا به هم ریخته و بحرانی بود.

سرمربی چوکا در ادامه به سه بازی اول تیمش اشاره کرد و گفت: سه دیدار اول ما با سه تیم مدعی خیبر، پارس جم و آستارا بود که مدعی لیگ هم هستند و سه مساوی گرفتیم و شرایط خوب بود ولی آنقدر بدقولی شد و زمان پرداختی را عقب و جلو کردند که شرایط تیم به هم خورد و چند بازی را از دست دادیم و ۲ بازی دقایق آخر گره خورد و گل خوردیم و سه امتیاز وحدت را هم از ما گرفتند و اوضاعمان بدتر از قبل شد، این شرایط فنی نیست و وقتی پول نداری و باشگاه مالک ندارد و هزینه‌های یومیه و تغذیه بازیکن و غیره را هم نداریم دیگر تمرکزی روی مسائل فنی وجود ندارد، با همه این مسائل آقای نامداری مصاحبه می‌کند و می‌گوید به تیم بازنده پول نمی‌دهم!

این مربی می‌گوید که امروز این حرف را می‌زنند ولی وقتی تیم برده بود هم پولی ندادند، وقتی بدون باخت صعود کردیم هم پولی ندادند اما کادر و بازیکنان از سال گذشته طلبکار هستند و آقایان اصلا حضور فیزیکی نداشتند ولی وقتی تیم صعود کرد با آن پز می‌دادند.

اشجاری در مورد پرداختی‌ها به تیمش گفته که یک ۸۰ میلیون تومان و یک ۱۹ میلیون تومان دادند برای هزینه سفر به اهواز در حالیکه این فقط پول برگشت بود و بقیه را آقای محمدیاری پرداخت کردند و می‌آیند می‌گویند بیا تهران مذاکره کنیم ولی من با چه کسی مذاکره کنم؟ مگر چوکا مالک دارد؟ من با آقای محمدیاری صحبت کردم و با او قرارداد بستم و قرارداد هم در تالش امضا شد، چرا در تهران صحبت کنم؟ قرارداد من یک میلیارد بود و قرار بود ۲۰ درصد موقع عقد قرارداد بدهند که ندادند.

این مربی گیلانی به دریافتی خود از چوکا اشاره کرد و گفت: دریافتی من امسال کلاً و تا امروز ۴۰ میلیون بوده و از سال قبل ۲۵۰ میلیون طلب دارم که آقای محمدیاری لطف کردند و پای قرارداد ۱۰۰ میلیون دادند، ۴۰ میلیون از یک میلیارد یعنی فقط چهار درصد گرفته‌ام و بقیه بازیکنان هم هفت درصد یا نهایتاً ۱۰ درصد گرفتند و کادرفنی هم به همین ترتیب، اگر مبلغی هم پرداخت شده از سوی آقای محمدیاری بوده است، پول تیم را نمی‌دهند ولی در امورش دخالت می‌کنند.

اشجاری می‌گوید: جالب اینکه آقای نامداری اصلاً در رأس کار نیست ولی مصاحبه می‌کند و در شرایطی که خودش حضور ندارد و هر روز مصاحبه‌هایش را می‌خوانیم و زیر پیج‌های هواداری کامنت می‌گذارد و می‌گوید دنبال گزینه مربیگری هستیم.

با این وجود اشجاری به اینکه چطور می‌شود وقتی پول مربی‌ات را ندادی دنبال مربی دیگر باشی گفت: من نتیجه نگرفتم بیا سر تمرین بگو اینقدر قراردادت بوده تا اینجای فصل، اینقدر جریمه بابت نتیجه نگرفتن و اینقدر بگیر و برو و یا اخراجم کنید من می‌روم به فدراسیون شکایت می‌کنم و پولم را می‌گیرم، می‌خواهید من استعفا دهم ولی این کار را انجام نمی‌دهم، من برای این تیم از شب و روز و خانواده و جانم گذاشتم و تیم را بالا آوردم و الان با چهار درصد دریافتی بروم؟

اشجاری با اشاره به اینکه می‌گویند قرارداد من ایراد دارد، گفت: تنها بند قرارداد من این است که اگر تا نیم فصل ۴۰ درصد دریافتی نداشتم می‌توانم یک طرفه فسخ کنم، من یک میلیارد قرارداد بستم و فقط چهار درصد آن را گرفته‌ام و هنوز از فصل قبل روی قراردادم طلب دارم و پاداش صعود هم نگرفتم و در قرارداد آوردم که اگر تا آخر فصل ۷۰۰ میلیون یعنی ۷۰ درصد دریافتی داشتم ۳۰ درصد بقیه را می‌بخشم و این ثبت شده و مدارکش موجود است.

وی با اشاره به اینکه نمی‌دانم تکلیف این تیم چه می‌شود، افزود: ۲ روز است تیم تمرین نمی‌کند و وظیفه من است بروم سرتمرین و تا ثانیه آخر هم می‌مانم ولی بازیکن تمرین نمی‌کند، شرایط روحی تیم به هم ریخته، کارت عابر من دست تدارکات باشگاه است و از جیب هزینه کردم و لباس و کاور و آب معدنی و سرم برای تیم تهیه کردم، یک بخشی از آن را آقای محمدیاری تقبل کردند و بقیه‌اش را من دادم.

با توجه به این شرایطی که بازیکنان و کادر فنی چوکا تالش دارند و این هفته بازی نکنند و اگر شرایط ادامه پیدا کند تیم چوکا دوباره سقوط خواهد کرد و این اتفاقات درشان تیم ریشه دار و مردمی چوکا تالش نیست.

Share