نماینده اراک مطرح کرد:

بررسی اولیه پزشکی قانونی اصابت تیر به مهرشاد شهیدی را رد کرده است

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: شایعه فوت مهرشاد شهیدی بر اثر اصابت تیر در پیگیری اولیه ما از پزشکی قانونی رد شد اما درخصوص سایر عللی که ممکن است منجر به فوت شده باشد، پزشکی قانونی در حال بررسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایلنا، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، درخصوص فوت مهرشاد شهیدی جوان اراکی در روزهای گذشته و پیگیری علت این حادثه و موضوعاتی که پیرامون این حادثه مطرح می‌شود، گفت: من با پزشکی قانون صحبت کردم، علت واقعه در حال بررسی است و ان‌شاءالله تا دو هفته آینده نتیجه قطعی مشخص خواهد شد. دلیل این فاصله زمانی هم این است که سیستم سم‌شناسی که باید این مساله را بررسی کند، در استان ما موجود نیست، نمونه‌برداری که توسط پزشکی قانونی استان انجام شده بود به آزمایشگاه تهران ارسال شد تا سازمان پزشکی قانونی تهران نظر خود را اعلام کند که علت فوت این جوان چه بوده است.

وی ادامه داد: مطمئناً ما پیگیر روشن شدن علت فوت ایشان هستیم اما در صحبت‌هایی که تا الان داشتیم و گزارش شفاهی که پزشکی قانونی به ما داده، اثر تیر خوردن در بدن ایشان وجود ندارد که گفته شود ایشان به واسطه تیراندازی فوت کرده است.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها افزود: اما درخصوص سایر عللی که ممکن است منجر به فوت شده باشد این مساله در حال بررسی است و پزشکی قانونی باید نظر بدهد که ایشان به چه دلیل و علتی فوت کرده است، اینکه ضرب و شتم بوده یا علت دیگری اگر داشته به صورت رسمی توسط پزشکی قانونی مشخص و اعلام خواهد شد اما اینکه شایعه مطرح شده که ایشان در اثر اصابت تیر فوت کرده است، این شایعه صحت ندارد.

آصفری در پاسخ به این سوال که آیا با خانواده مهرشاد شهیدی دیدار کرده است، عنوان کرد: خیر، صحبت و دیداری تا الان نداشتم ولی اگر مطالبه و کاری داشته باشند من به عنوان نماینده در خدمت‌شان هستم اما این وظیفه دستگاه قضایی است که پیگیر مطالبات خانواده ایشان باشند.

وی تاکید کرد: من به عنوان نماینده مردم در چارچوب حقوق شهروندی شهروندان محترم پیگیر روشن شدن علت فوت ایشان هستم اما تا الان گزارشی که من دریافت کردم این بوده فوت ایشان به دلیل اصابت تیر نبوده است.

نماینده مردم اراک در رابطه با برخورد با خاطیان احتمالی در صورت تایید توسط پزشکی قانونی، گفت: حتما اگر قصور و تقصیری بوده باشد قابل پیگیری است و من به عنوان وکیل مردم وظیفه دارم که پیگیر این مساله باشم اما هنوز هیچ گزارشی دال بر اینکه ایشان به دلیل مشخصی فوت کرده، نیامده است. کسانی که پیگیر این موضوع هستند صبر کنند تا گزارش پزشکی قانونی بیاید و مطمئناً دستگاه قضایی اگر تخلفی در این قضیه از ناحیه هر کسی صورت گرفته باشد، برخورد خواهد کرد.

Share