رستم قاسمی مطرح کرد:

بخش مسکن کشور شرایط خوبی ندارد | مردم در چادرها و زیرپله‌ها زندگی می‌کنند

وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش مسکن در کشور شرایط خوبی ندارد، به گونه‌ای که برخی از مردم در چادرها و زیرپله‌ها زندگی می‌کنند اما باید با اقدامات جهادی ساخت مسکن را با سرعت جلو ببریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل ایسنا، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در جریان آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن که به صورت ویدئو کنفرانس در شهرهای جدید انجام شد، اظهار کرد: در بخش حمل و نقل کارهای بزرگی در کشور در حال انجام است و تقریبا هفته‌ای یک ملاقات با طرف‌های خارجی داریم در بخش مسکن نیز تقریبا دو جلسه در هفته با حضور رئیس جمهور به تبادل نظر می‌پردازیم.

وی افزود: بخش مسکن در کشور شرایط خوبی ندارد. در بسیاری از مناطق، مردم در چادرها و زیرپله‌ها زندگی می‌کنند. این وظیفه ما است که در ساخت مسکن کارها را به سرعت پیش ببریم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در تابستان با قیمت‌های وحشتناک خانه مردم در مضیقه هستند و ما اگر نتوانیم عرضه و تقاضا را به هم نزدیک کنیم دچار مشکل می‌شویم.

قاسمی با اشاره به جلسه روز گذشته خود با برخی از مردم گفت: بعضی خانواده‌ها که به ما مراجعه می‌کنند وقتی از مشکلات خود می‌گویند آدم نگران می‌شود که مردم در شرایط سختی به سر می‌برند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید با روحیه جهادی کارها را پیش ببریم، تصریح کرد: سامانه‌ای را به منظور کنترل پیشرفت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شرف راه اندازی داریم.

قاسمی افزود: برنامه‌ای را برای ساخت خانه‌های یک طبقه شروع کرده‌ایم تا مردم مسکن را به صورت تدریجی بسازند. مثلا ۴۰ متر بنا را احداث کنند و مابقی را به تدریج توسعه دهند.

وی اعلام کرد: در هفته‌های آینده در هر استان منابع و زمین‌ها را به مردم واگذار می‌کنیم. برای ساخت چهار میلیون واحد نهضت ملی مسکن مردم را دخیل خواهیم کرد.

Share