محمد رامد رشیدی: دایی‌ام من را به داعش معرفی کرد

اعترافات نفر دوم حادثه تروریستی حرم شاهچراغ‌

نفر دوم عملیات تروریستی حرم شاهچراغ به جزئیاتی از این حادثه پرداخت و گفت: عبدالله از طرف داعش با من ارتباط گرفت و گفت این اغتشاشات بهترین زمان برای انجام عملیات در ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، در پی عملیات تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ، جستجو از همان لحظات اولیه برای شناسایی ابعاد و افراد پشتیبان حادثه آغاز می‌شود که رهگیری‌ها نشان می‌داد نفر دومی هم در این حادثه دست دارد. بنابراین با عملیاتی پیچیده اطلاعاتی و گزارش‌های مردمی، محل مخفی شدن عامل دوم شناسایی می‌شود. این عامل دوم مدتی پیش از خارج وارد کشور می‌شود.

محمد رامد رشیدی نفر دوم عملیات تروریستی حرم مطهر شاهچراغ در اعترافات خود گفت: دایی‌ام من را به داعش معرفی کرد. عبدالله از طرف داعش با من ارتباط گرفت و گفت این اغتشاشات بهترین زمان برای انجام عملیات در ایران است و شیراز به عنوان محل انجام عملیات تعیین شد.

وی ادامه داد: عبدالله به من گفت تصمیم گرفته‌ایم این عملیات را در شیراز انجام دهیم و به زودی یک امانتی برایت می‌فرستیم که بعد از ارسال مشخص شد آن‌ها برایم اسحله فرستاده‌اند. آن‌ها همچنین برادری را برای انجام عملیات اعزام کردند. وقتی این برادر رسید با من تماس گرفت و من هم کل درب‌های ورود و اطراف شیراز و حرم شاهچراغ را به او نشان دادم و وقتی به درب ورودی رسید اسلحه را از کوله خارج و شروع به تیراندازی کرد.

نفر پشتیبان عملیات تروریستی شیراز با بیان اینکه اصلا فکرش را هم نمی‌کردم کسی از این عملیات باخبر شود، گفت: ساعت ۳ شب بود که اطلاعات ایران من را دستگیر کردند.

اما طراحی این عملیات تروریستی فراتر از حرم شاهچراغ بود؛ آن‌ها ماموریت داشتند تا در چند نقطه دیگر کشور عملیات تروریستی و انفجار انجام دهند که با شناسایی همه افراد، عملیات آن‌ها خنثی می‌شود و با مشخص همه ابعاد این پرونده، حالا عاملان منتظر مجازات و عامرین وحشت‌زده از اقدام بعدی ایران هستند و به زودی ابعاد جدیدی از این حادثه منتشر خواهد شد.

 

Share