آلاشینگ مرغ، یک غذای جدید و متفاوت

برای تهیه آلاشینگ مرغ باید یک ردیف نان تست کف ظرف پیرکس بریزید و بعد از مواد مرغ پخته شده و کمی پنیر پیتزا بریزید و مجدد نان تست و کمی سس و مواد مرغی بگذارید. همین طور لایه‌ها را تکرار کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مجله دلتا، اگر به دنبال یک غذای جدید و تازه می‌گردید و می‌خواهید با مقداری مرغ و نان تست یک غذای خوش‌طعم درست کنید آلاشینگ مرغ یکی از گزینه‌های مناسب است.

آلاشینگ مرغ یکی از خوراک‌های بسیار خوشمزه و ساده است که با مرغ و نان تست تهیه می‌شود و شما می‌توانید برای یک شام یا ناهار خوشمزه آن را تهیه کنید. برای تهیه این غذا باید سس بشامل را نیز تهیه کنید که در ادامه آموزش به شما نحوه تهیه سس بشامل را نیز یاد خواهیم داد. این غذا در فر تهیه می‌شود ولی اگر فر در دسترس ندارید می‌توانید در تابه نیز آن را درست کنید ولی روی مواد طلایی نمی‌شود.

مواد لازم برای تهیه آلاشینگ مرغ

سینه مرغ ۱ عدد
نان تست ۱ بسته
فلفل دلمه ۱ عدد
قارچ ۷ عدد
پیاز ۱ عدد
حریره سیر ۱/۲ قاشق چای‌خوری
کره ۳۰ گرم
آرد ۲ قاشق غذاخوری
شیر ۱ پیمانه
پینز پیتزا رنده‌شده ۱۵۰ گرم
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا و پودر کاری از هر کدام ۱ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه آلاشینگ مرغ

مرحله اول

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت نواری برش بزنید. سپس پیاز را پوست بگیرید و به همراه کمی روغن داخل تابه تفت دهید تا سبک و شیشه‌ای شود. سپس مرغ خردشده را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ مرغ تغییر کند. در انت‌ها ادویه‌ها را اضافه کنید تا مرغ خوش‌طعم شود.

مرحله دوم

در ادامه باید فلفل دلمه را به صورت خلالی خرد و به مواد اضافه کنید. سپس قارچ و حریره سیر را بریزید و ۱۰ دقیقه مواد را تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده و مرغ نرم شود. مواد آلاشینگ مرغ آماده شده و می‌توانید آن را از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم

در ادامه داخل یک ظرف کره را بریزید و صبر کنید تا ذوب شود و بعد آرد را داخل آن تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود. سپس باید شیر به دمای محیط رسیده را کم‌کم اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا غلیظ شود. در انت‌ها کمی نمک و فلفل سیاه و پودر سیر اضافه کنید و بعد از غلیظ شدن از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم

برای تهیه آلاشینگ مرغ باید یک ردیف نان تست کف ظرف پیرکس بریزید و بعد از مواد مرغ پخته شده و کمی پنیر پیتزا بریزید و مجدد نان تست و کمی سس و مواد مرغی بگذارید. همین طور لایه‌ها را تکرار کنید. در انتها باید روی مواد را با نان تست و سس بشامل و پنیر پیتزا بپوشانید و در طبقه وسط فر به مدت ۴۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا غذای شما بپزد. اگر به غذاهایی که با مرغ تهیه و در فر گذاشته می‌شود علاقه دارید، گراتن مرغ و کدو، غذای لذیذ و ساده را بخوانید.

نکات کلیدی در تهیه آلاشینگ مرغ

می‌توانید در انتهای پخت گریل را روشن کنید تا روی مواد طلایی شود.
از نان تست تازه و به روز استفاده کنید.
در فر برقی یا توستر یا سولاردم نیز می‌توانید این غذا را تهیه کنید ولی باید دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.

Share