نمی‌خواهم حتی یک هوادارمان هم ناراحت شود

نکونام: از کی‌روش متشکرم اما باشگاه فولاد مخالف حضورم در تیم ملی است

جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان به اخبار مربوط به حضورش در کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل مس کرمان اظهار داشت: لیگ ما پس از وقفه‌ای کوتاه مدت شروع می‌شود و از اینکه دوباره شروع خواهد شد برای من و بازیکنان جای خوشحالی دارد. بازیکنان مصدوم ما در تعطیلات رسیده‌اند و خدا را شکر شرایط‌مان خوب است. مثل تمام بازی‌ها نیاز به تمرکز کامل، ذهنیت قوی و برنده شدن داریم تا به همراه بازی خوب سه امتیاز را بگیریم. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشیم باهوش بودن است و اینکه اسیر ضدحملات مس کرمان نشویم.

وی در واکنش به اظهارات مهدی محمدنبی نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال که مدعی شده بود با مربیان لیگ برتری درباره برنامه‌های تیم ملی صحبت شده است، گفت: هنوز این اتفاق نیفتاده است. ما فقط برنامه لیگ را می‌دانیم و اینکه چطور بازی‌ها برگزار می‌شوند. سازمان لیگ به صورت رسمی اعلام نکرده است، اما تیم‌ها می‌دانند به چه صورت بازی‌ها برگزار می‌شوند. اگر به صحبت‌های من گوش کرده باشید، همیشه گفته‌ام منافع ملی‌مان مهم است. ما حتی امین حزباوی را با وجود اینکه دفاع وسط نداشتیم در اختیار تیم جوانان قرار دادیم. مشکلی از این بابت نداریم، چون تیم ملی ارجحیت دارد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان همچنین درباره اینکه نبی اعلام کرده تنها گزینه ایرانی کارلوس کی‌روش برای حضور در کادر فنی تیم ملی او بوده است و گزینه دیگری وجود ندارد، گفت: قبل از هر چیزی باید از شخص کی‌روش تشکر کنم. وقتی مربی بزرگی از شما تعریف و تمجید کرده است و به‌عنوان دستیارش انتخاب می‌کند، اعتباری در دنیا خواهد بود. همیشه گفتم و باز هم تکرار می‌کنم کنار مربیان بزرگ کار کردن مثل دانشگاهی برای هر مربی خواهد بود، آنهم برای کسی که عاشق آموزش و یادگیری باشد. از این موضوع واقعاً خوشحالم و از کی‌روش تشکر می‌کنم و امیدوارم در تیم ملی بهترین نتایج را بگیرد.

نکونام با بیان اینکه «فکر کنم عموم جامعه از شرایط تیم ملی رضایت دارند.»، ادامه داد: درباره حضورم در تیم ملی، فدراسیون فوتبال و در رأس آن مهدی تاج و مهدی محمدنبی هستند که برنامه‌ریزی می‌کنند. حرف من یک جمله است، من تحت قرارداد فولاد هستم و به باشگاهم و به جایی که کمک کرده رشد کنم، عرق داشته و دوست دارم پاسخ محبت‌های باشگاه فولاد را بدهم. سال‌ها در این باشگاه کار می‌کنم و مثل سال‌های قبل که قبل یا وسط فصل پیشنهاد بود و الان هم هست، دوست ندارم یک هوادار فولاد ناراحت شود. ما سال‌ها خاطرات خوبی داشتیم و در حال حاضر نیز تصمیم‌گیرنده باشگاه فولاد است و دوست دارم به بزرگی خودش ادامه دهد، همینطور که الان هم بزرگ است.

وی در پایان تصریح کرد: من تحت قرارداد فولاد هستم و اول فصل با توجه به اینکه می‌توانستم جدا شوم به دلیل اینکه خودم را مدیون هواداران می‌دانستم. شاید روزهای اولی که آمده بودم، برای هواداران سخت بود، اما الان ارتباطی داریم که جدانشدنی است. هر جای استان خوزستان حاضر می‌شویم، مردم به ما لطف دارند و نمی‌توانم آن را با چیزی عوض کنم. اگر یک هوادار فولاد از کار، رفتارم و اتفاقاتی که می‌افتد، ناراحت شود، عذاب وجدان می‌گیرم. هواداران در این چند سال برای من سنگ تمام گذاشتند. فولاد رسماً (با حضور نکونام در تیم ملی) مخالفت کرده است و دیگر صحبتی در این زمینه نمی‌بینم.

Share