صفری خبر داد؛

تخصیص اعتبار ۱۰۵۰ میلیاردی برای سد پلرود | راه اندازی پیست اسکی جواهردشت

نماینده رودسر و املس در مجلس، از تخصیص اعتبار ۱۰۵۰ میلیارد تومانی برای پروژه سد پلرود طی دو سال گذشته خبر داد و یادآور شد: همچنین شاهد تغییر پیمانکار پروژه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام محمد صفری با اشاره به پیگیری های جدی درباره پروژه بزرگ سد مخزنی پلرود شهرستان رودسر، اظهار کرد: شاهد تامین اعتبار ویژه برای این پروژه مهم هستیم.

وی از تخصیص اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی در دولت قبل و ۳۰۰ میلیارد تومانی در دولت سیزدهم خبر داد و تصریح کرد: درخواست اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومانی از وزارت نیرو داشتیم که در جریان سفر رئیس جمهور به گیلان تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی تصویب شد.

نماینده شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با موافقت وزیر نیرو سد مخزنی پلرود جزو پروژه های ویژه این وزارتخانه قرار گرفت، گفت: در این راستا شاهد تامین اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی هستیم.

حجت الاسلام صفری از تخصیص اعتبار ۱۰۵۰ میلیارد تومانی برای پروژه سد پلرود طی دو سال گذشته خبر داد و یادآور شد: همچنین شاهد تغییر پیمانکار پروژه هستیم و با پیگیری های گروه سپاسد شاهد رشد قابل توجه عملیات اجرایی هستیم و مقرر شده تا پایان سال ۱۴۰۲ شاهد آبگیری سد باشیم.

وی در ادامه به محور شلمان – املش اشاره کرد و متذکر شد: این محور یکی از پروژه های سنگین وزارت راه و شهرسازی در حوزه شهرستان املش و یکی از بزرگترین پروژه های شرق گیلان است که به دلیل مشکلات اعتباری تنها پیشرفت ۴۰ درصدی دارد لذا با دستور وزیر راه شاهد تخصیص اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی برای باند اول این پروژه هستیم.

نماینده رودسر و املش در مجلس با اشاره به انتخاب جهاد نصر حمزه به عنوان پیمانکار جدید این پروژه، خاطرنشان کرد: در صورت تامین مصالح شاهد اتمام هرچه سریع تر آن خواهیم بود.

وی همچنین از تخصیص اعتبارات ویژه برای تهیه، اجرا و بانگری طرح هادی روستایی دو شهرستان رودسر و امش در سال جاری خبر داد و بیان کرد: تنها نماینده گیلان هستم که بیشترین اعتبار معادل ۱۰ میلیارد تومان را در اختیار بنیاد مسکن گذاشتم؛ همچنین از محل اعتبارات ملی بنیاد مسکن ۶۱ میلیارد برای رودسر و ۲۱ میلیارد برای املش تخصیص یافت که در مجموع به ۸۲ میلیارد تومان خواهد رسید.

حجت الاسلام صفری مجموع اعتبارات بنیاد مسکن برای دو شهرستان رودسر و املش در بودجه سال جاری را ۱۵۰ میلیارد تومان دانست و اضافه کرد: سال گذشته شاهد اجرای طرح هادی در ۷۰ روستای این دو شهرستان بودیم و امسال نیز آسفالت و سنگ فرش ۷۰ روستا را در برنامه داریم.

وی همچنین روستای جواهردشت را یکی از ظرفیت های گردشگری شرق گیلان دانست و خاطرنشان کرد: به دنبال راه اندازی پیست اسکی روی چمن و روی یخ در قالب پروژه های گردشگری شهرستان رودسر هستیم و لذا نشست های لازم با هیئت اسکی استان و فدراسیون اسکی جهت تهیه نقشه برگزار شد.

Share