لزوم بهره‌گیری از شیوه‌های نوین تدریس در جهت توسعه علمی و جبران خلاءهای آموزشی

بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر، ایثار و مقاومت در دبستان شاهد امام صادق (ع) رشت

استاندار گیلان به نقش مؤثر آموزش حضوری در میزان رقابت‌پذیری و کیفیت تحصیل دانش‌آموزان اشاره و با بیان اینکه معلمان در شکوفاسازی استعداد آینده‌سازان جامعه رسالت خطیری برعهده دارند، گفت: باید از شیوه‌های نوین تدریس در جهت توسعه علمی و جبران خلاءهای آموزشی بهره گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی در مراسم بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر، ایثار و مقاومت در دبستان ابتدایی پسرانه شاهد امام صادق (ع) رشت، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس اقتدار امروز ایران اسلامی را مرهون مجاهدت‌های امام راحل (ره)، خون پاک شهدا، جانبازان و ایثارگران دانست و افزود: دانش آموزان، آینده سازان کشور هستند و برای تعالی آنان باید همه امکانات و تجهیزات را به کار گرفت.

دکتر عباسی به شرایط آموزش دانش‌آموزان طی دو سال اخیر اشاره و بیان کرد: به سبب شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامت دانش‌آموزان شاهد برگزاری کلاس‌ها به صورت غیرحضوری و نیز آموزش مجازی بودیم که این شیوه سبک نوینی در حوزه علم آموزی بود.

وی با اشاره به مزیت‌ها و ضعف‌های کلاس های غیرحضوری و آموزش مجازی خاطرنشان کرد: به یقین حضور دانش‌آموزان و معلمان در کلاس‌های درس و نیز اشتیاق رقابت در پاسخگویی به میزان قابل توجهی بر کیفیت آموزشی تاثیرگذار است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان امانتی مهم و ارزشمند نزد معلمان هستند که خداوند اندیشه‌ای پاک، خداجو و توانایی بالقوه در امر یادگیری را در سرشت آنان نهاده است.

دکتر عباسی همچنین به جایگاه والای معلمان اشاره کرد و افزود: معلمان به عنوان ادامه دهنده راه انبیا؛ رسالت خطیر آموزش، پرورش و نیز شکوفاسازی استعداد آینده سازان کشور را بر عهده دارند و علاوه بر انتقال خالصانه دانش، برای معرفت‌افزایی کودکان و نوجوانان این سرزمین و رسیدن به حیات طیبه تلاش می‌کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان توجه به فضایل اخلاقی، پویایی، تحرک و افزایش سواد رسانه ای را از دیگر نیازهای دانش آموزان در عصر کنونی خواند و گفت: باید از شیوه تدریس و علم آموزی سنتی خارج شد و شیوه های نوین و جامع را در جهت توسعه علمی و نیز جبران خلاء های آموزشی به کار گرفت.

وی به افتخارات ایران اسلامی و افراد صاحب نام ایرانی در جهان اشاره و بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران علاوه بر توان نظامی بالا، از نظر استعداد، توانمندی و قدرت نیروی انسانی زبانزد است و به پشتوانه این داشته های ارزشمند قادریم در برابر مدعیان جهان بایستیم.

استاندار گیلان بر لزوم هم افزایی اولیای دانش آموزان و کادر مدارس در جهت بهبود سطح آموزشی و توسعه فردی و اجتماعی دانش آموزان تاکید کرد و افزود: برای اعتلای امر آموزش در همه سطوح باید از همه ظرفیت ها بهره مند شد و بعنوان نماینده عالی دولت در گیلان برای تحقق این مهم تمام توان خود را به کار می بندم.

دکتر عباسی استفاده موثر از ظرفیت های ملی و استانی را اقدامی ضروری در مسیر تعالی آموزش در استان دانست و یادآور شد: همه مسئولان باید در جهت توسعه پایدار آموزشی، رفع محرومیت در حوزه علم آموزی و عدالت آموزشی همت کنند.

استاندار گیلان همچنین با حضور در دبستان انصار بجاربنه از مناطق کم برخوردار رشت ضمن گفت‌وگوی صمیمی با دانش‌آموزان و کادر آموزشی از سامانه ۲۰۲۵ آموزش و پرورش استان برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی و تحصیلی دانش‌آموزان، رونمایی کرد.

Share