اعلام آمادگی مسوولان تالش برای رفع دغدغه‌های نظام سلامت غرب گیلان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان به توجه ویژه نظام سلامت استان به شهرستان تالش، تأکید کرد: مسئولان شهرستان تالش نیز آمادگی خود را جهت پیگیری امور بخش‌های بهداشت و درمانی در سطح ملی اعلام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی نورزاد امام‌جمعه شهرستان تالش، دکتر بختیار حیدرنیا مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش و دکتر نظام‌الدین هاشمی- رییس بیمارستان شهید نورانی با دکتر حیدرعلی بالو سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت دیدار و گفتگو کرند.

در این نشست، مشکلات بهداشت و درمان شهرستان تالش ازجمله فقدان دستگاه MRI، لاپاراسکوپی، کمبود برخی پزشکان متخصص مطرح شد و راه‌اندازی هرچه سریع‌تر مرکز درمان سرطان و شیمی‌درمانی و دیگر موضوعات حوزه سلامت شهرستان تالش مورد بررسی قرار گرفت.

نگاه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شهرستان تالش، ویژه است

حیدرعلی بالو، سرپرست ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به وسعت و جمعیت قابل‌توجه شهرستان تالش، اظهار کرد: شهرستان تالش بعد از رشت، بیشترین جمعیت را به خود اختصاص داده و یقیناً دانشگاه علوم پزشکی گیلان به این شهرستان نگاه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه شهرستان تالش همچون شهرستان لاهیجان و بندرانزلی جزو قطب‌های درمانی استان هستند، افزود: تقویت نظام سلامت شهرستان تالش برابر با تقویت بهداشت و درمان شهرستان‌های غرب استان است.

یاریگر و پشتیبان برنامه‌های سلامت‌محور دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم

حسن محمدیاری، نماینده مردم شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تبریک انتصاب دکتر بالو به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: نگاه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال باید ویژه باشد.

وی با برشمردن بخشی از نیازهای بهداشتی و درمانی در شهرستان تالش، افزود: ما همچون گذشته یاریگر و پشتیبان برنامه‌های سلامت‌محور دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت از آمادگی همه‌جانبه خود جهت پیگیری مسائل و دغدغه‌های بهداشت و درمان استان خبر داد و گفت: خوشبختانه همدلی و همگرایی خوبی بین مسئولان شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال جهت رفع دغدغه‌های مردم به‌ویژه در بخش سلامت وجود دارد و ما هم آمادگی داریم مطالبات موجود را در سطح وزاتخانه پیگیری کنیم.

یقیناً رشد و تعالی نظام سلامت گیلان با حضور دکتر بالو، رقم خواهد خورد

حجت‌الاسلام‌ مجتبی نوزاد، امام جمعه شهرستان تالش نیز در این نشست ضمن تبریک انتصاب دکتر بالو به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: با توجه به شناختی که از تعهد، تخصص و همچنین تجربه ایشان در دانشگاه علوم پزشکی گیلان داریم، یقیناً رشد و تعالی نظام سلامت استان به‌ویژه شهرستان تالش رقم خواهد خورد.

گفتنی است در این نشست، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش و همچنین رییس بیمارستان شهید نورانی این شهرستان نیز به بیان مشکلات، دغدغه‌ها و همچنین مطالبات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان پرداختند.

Share