عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد

اجرای قانون ساماندهی کارکنان دولت از نیمه دوم ۱۴۰۲ | افزایش ۱۵ درصدی حقوق نهادهای حمایتی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در صورت تایید شورای نگهبان شاهد اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت از نیمه دوم سال ۱۴۰۲ خواهیم بود، گفت: سازمان اداری و استخدامی کشور شش ماه فرصت دارد تا آیین نامه ساماندهی کارکنان دولت را تدوین کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خلیل بهروزی فر، با اشاره به پیگیری های مجلس شورای اسلامی درباره افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در قانون بودجه ۱۴۰۱، اظهار کرد: نمایندگان مجلس نسبت به این قانون اعتراضاتی داشتند، زیرا افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم و افزایش قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم نیست.

وی با بیان اینکه افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت با نرخ تورم همخوانی ندارد، تصریح کرد: اخیرا دولت لایحه ای را درباره افزایش حقوق به مجلس تقدیم کرد که دو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و اجتماعی پیگیری آن هستند.

نماینده شهرستان های شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی خبری باران، با اشاره به بررسی دوفوریت لایحه افزایش حقوق کارکنان دولت در صحن علنی و تصویب کلیات لایحه، گفت: پس از تصویب کلیات لایحه، مجددا به کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون اجتماعی بازگشت.

بهروزی فر، از پیش بینی امتیاز ۳۰۰۰ برای کارکنان دولت خبر داد و خاطرنشان کرد: بر این اساس حقوق کارکنان دولت یک میلیون و پنج هزار تومان افزایش می یابد که با اخذ مالیات به ۹۰۰ هزار تومان می رسد؛ این افزایش برای بازنشستگان نیز ۹۰۰ هزار تومان و معاف از مالیات است.

وی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حقوق نهادهای حمایتی شامل دهک های اول تا سوم مستمری بگیر کمیته امداد و بهزیستی، اضافه کرد: دهک های چهار تا دهم مستمری بگیر نیز شاهد افزایش ۱۰ درصدی حقوق خواهند بود.

عضو کمیسیئن اجتماعی مجلس، با بیان اینکه این کمیسیون افزایش حقوق یک و نیم میلیون تومانی را برای بازنشستگان کشوری و لشکری پیش بینی کرده است، متذکر شد: برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی نیز افزایش ۵۰ درصدی را در نظر گرفتیم که شامل جانبازان و ایثارگران همسر و والدین شهدا نیز می شود.

وی با تاکید بر لزوم تناسب افزایش حقوق با نرخ تورم و گرانی ها براساس قانون، افزود: هفته آینده این لایحه مجدد بررسی می شود و در صورت تصویب از اول شهریور ۱۴۰۱ اجرا می شود.

بهروزی فر در ادامه به طرح ساماندهی کارکنان دولت اشاره و عنوان کرد: دوفوریت و کلیات این طرح نیز در صحن علنی مجلس تصویب شد و مجددا به کمیسیون اجتماعی بازگشت لذا اخیرا توانستیم این طرح را در صحن به تصویب برسانیم و طی هفته های آینده در دستور کار مجلس قرار می گیرد تا به لایحه بودجه ۱۴۰۲ برسد.

نماینده شفت و فومن در مجلس با بیان اینکه در صورت تایید شورای نگهبان شاهد اجرای طرح مذکور از نیمه دوم سال ۱۴۰۲ خواهیم بود، گفت: سازمان اداری و استخدامی کشور شش ماه فرصت دارد تا آیین نامه ساماندهی کارکنان دولت را تدوین کند.

وی اولین هدف از اجرای طرح ساماندهی کارکنان دوات را امنیت شغلی دانست و بیان کرد: همه افرادی که به عنوان شرکتی و طرحی و حجمی و… در دستگاه ها و وزارتخانه ها و شرکت های دولتی شاغل هستند، به عنوان نیروی کار مستقیما با سازمان یا دستگاه مربوطه قرارداد خواهند بست لذا برای دو سال متوالی برگزاری آزمون داخلی دستگاه ها جهت تبدیل وضعیت را پیش بینی کردیم.

Share