معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:

وضعیت املاک مازاد آموزش و پرورش در استان‌ها باید مشخص شود

محمودزاده با تاکید بر ایجاد فضای فیزیکی و تربیتی برای دانش آموزان در استان‌ها گفت: بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با تاکید بر ایجاد فضای فیزیکی و تربیتی برای دانش آموزان در استان‌ها گفت: بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می‌شود.

احمد محمودزاده در نشست شورای آموزش و پرورش استان البرز افزود: در آستانه ماه مهر، آموزش و پرورش به مشارکت نیاز دارد تا تصمیم گیری‌های لازم اتفاق بیفتد.

وی بیان داشت: یکی از مسایل مهمی که در شورای آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی جدید مورد توجه قرار می‌گیرد، مسایل آموزشی و پرورشی است که این مهم به دلیل بیانیه گام دوم انقلاب و اجرای سند تحول بنیادین از اهمیت بالایی برخوردار است.

محمودزاده یادآورشد: در مهر امسال به دنبال ایجاد شرایط مناسب برای تحصیل دانش آموزان در مدارس کشور هستیم تا شاهد کاهش آسیب‌ها در حوزه دانش آموزی باشیم.

وی تاکید کرد: امسال به دنبال این هستیم تا بتوانیم با سازماندهی خوب، هیچ منطقه‌ای در استان‌ها، دانش آموز بازمانده از تحصیل و ترک تحصیل نداشته باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البرز جزو استان‌هایی است که تاکنون برای آماده شده مدارس برای مهر اقدامات خوبی از جمله در بخش نیروی انسانی، کتاب، ثبت نام دانش آموزان انجام داده است. آموزش و پرورش مهم است و مسوولیت سنگینی برعهده دارد که در این راه نیاز به همراهی خانواده‌ها و رسانه‌ها نیز دارد.

وی بیان داشت: آموزش‌های فنی، حرفه ای، کار، دانش، ارایه تسهیلات کم بهره به موسسان مدارس غیر دولتی، اجرای قانون برای تایید فضای آموزشی مدارس غیر دولتی تا تصویب نهایی در مجلس شورای اسلامی را باید مورد توجه قرار داد.

محمودزاده گفت: تراکم دانش آموزی در برخی از استان‌ها از جمله البرز بالاست و همراهی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس در هر استان که با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه است می‌تواند از خروج دانش آموزان ازمدارس غیردولتی جلوگیری کند.

وی تاکید کرد: وضعیت املاک مازاد آموزش و پرورش در استان‌ها نیز باید مشخص شود.

Share