تنظیم توافقنامه “راهبردی” همکاری های تهران و مسکو در مراحل نهایی قرار دارد

– ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در دیدار با آیت الله سید ابراهیم رئیسی همتای ایرانی خود با بیان اینکه تنظیم توافقنامه “راهبردی” همکاری های تهران و مسکو در مراحل نهایی قرار دارد، تصریح کرد:روابط ایران و روسیه در تمام بخش ها در حال توسعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تارنمای خبرگزاری ریانووستی امروز خبر داد که ولادیمیر پوتین و آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بیست و دومین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در سمرقند ازبکستان دیدار کردند.

به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین گفت که روابط ایران و روسیه در تمامی بخش‌ها در حال توسعه بوده و کار بر روی توافقنامه همکاری‌های دوجانبه که روابط دوجانبه را به سطح جدیدی ارتقا می‌دهد نزدیک به اتمام است.

پوتین در این دیدار گفت: هر آنچه لازم است برای عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای انجام می‌دهیم؛ آخرین تشریفات باقی مانده است

وی افزود: بسیاری از طرحی‌های روسیه و ایران با حمایت رهبر جمهوری اسلامی ایران در حال پیشرفت است، ما خواهان این حمایت در آینده نیز هستیم.

پوتین با بیان اینکه تجارت بین روسیه و ایران در سال گذشته ۸۱ درصد و در ۵ ماهه نخست امسال ۳۰ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: یک هیئت از روسیه با حضور نمایندگان ۸۰ شرکت بزرگ روسی هفته آینده عازم ایران خواهد شد.

به گفته رئیس جمهوری روسیه، هفته آینده هیأتی پرشمار از مقام‌های روس به همراه نمایندگان ۸۰ شرکت این کشور به ایران سفر خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد که ماه مه گذشته (اواسط بهار) نیز هیأت پرشماری از مقام‌های روس به ایران سفر کرده و از سطح توسعه بخش فن آوری‌های پیشرفته ایران ابراز شگفتی کرده بودند.

وی خطاب به آیت الله رئیسی گفت: راستش را بخواهید انتظار چنین چیزی را نداشتند. ما و من به شخصه به شما در این زمینه تبریک می‌گوئیم.

Share