رییس کل دادگستری گیلان؛

برخورد با مسئولانی که با ترک فعل موجب تشدید آتش سوزی تالاب امیرکلایه رودبنه شدند

رییس کل دادگستری گیلان از تالاب امیرکلایه رودبنه که روز گذشته دچار حریق شده بود بازدید کرد و گفت: برخورد دستگاه قضایی در مورد این متخلفان، قاطعانه و شدید خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان از تالاب بین المللی امیر کلایه رودبنه که روز گذشته دچار حریق شده بود بازدید کرده و دستوراتی را صادر نمود.
حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به آتش سوزی بخشی از تالاب بین‌المللی امیر کلایه رودبنه اظهار داشت: تحقیقات کامل در خصوص مقصرین حادثه باید در اسرع وقت صورت گیرد زیرا در چنین مواردی افراد سودجو به طمع تصرفاتی که در آینده متصور هستند، اقدام به چنین آتش سوزی‌هایی در تالاب‌های استان می‌نمایند.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته در تالاب انزلی نیز شاهد آتش سوزی و پس از آن تصرفات غیر مجاز بوده‌ایم گفت: برخورد دستگاه قضایی در مورد این متخلفان، قاطعانه و شدید خواهد بود.
رییس شورای قضایی استان مسئولانی را که با ترک فعل وعدم مسئولیت‌پذیری موجب تشدید و وسیع شدن حجم آتش سوزی‌ها شدند، اولین مقصرین این حادثه عنوان کرد و افزود: روز گذشته تنها بخش کوچکی از تالاب دچار حریق شده بود و به دلیل سهل انگاری متولیان امر اکنون شاهد از بین رفتن بخش اعظمی از تالاب هستیم که باید در برابر قانون پاسخگو باشند.


محمد کرمی رییس حوزه قضایی رودبنه نیز با اشاره به اینکه تحقیقات اولیه پیرامون افراد دخیل در حادثه صورت گرفته است ابراز داشت: به محض تکمیل تحقیقات با متخلفان اشد برخورد صورت خواهد گرفت تا از این پس شاهد چنین حوادث تلخی در طبیعت گیلان نباشیم.
وی با قدردانی از بازدید مسئولین قضایی استان از این حادثه افزود: دستور اعزام بالگرد جهت اطفای سریع‌تر حریق توسط رییس کل دادگستری استان گیلان صادر شده است و امیدواریم که به زودی آتش سوزی به صورت کامل مهار شود.

Share