به دنبال تحرکات نظامی جدید بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان؛

باکو: ۵۰ نفر از نیروهایمان در درگیری با ارمنستان کشته شدند

جمهوری آذربایجان شامگاه سه‌شنبه خبر داد که در درگیری اخیر این کشور با ارمنستان، ۵۰ نفر از نظامیان این کشور کشته شده‌اند همچنین نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان نیز روز سه‌شنبه در پارلمان ارمنستان اعلام کرد که ۴۹ نظامی ارمنستانی در جریان درگیری‌های شامگاه دوشنبه (دیشب) کشته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، جمهوری آذربایجان شامگاه سه‌شنبه خبر داد که در درگیری اخیر این کشور با ارمنستان، ۵۰ نفر از نظامیان این کشور کشته شده‌اند.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان نیز روز سه‌شنبه در پارلمان ارمنستان اعلام کرد که ۴۹ نظامی ارمنستانی در جریان درگیری‌های شامگاه دوشنبه (دیشب) کشته شدند.

رسانه‌ها، دیشب، از درگیری میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر دادند. وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با صدور یک بیانیه اعلام کرد: «از اواخر شب ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) واحدهای نیروهای مسلح ارمنستان در مسیرهای داش‌کسن، کلبجر و لاچین در مرز دولتی آذربایجان و ارمنستان اقدامات تحریک‌آمیز گسترده‌ای انجام دادند».

اما در مقابل، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد که نظامیان جمهوری آذربایجان شب گذشته به مواضع ارمنستان حمله کرده‌اند. پاشینیان با بیان اینکه درگیری مرزی ادامه دارد، تصریح کرد که شدت درگیری‌ها کاهش یافته است.

به دنبال تحرکات نظامی جدید بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در روز سه شنبه، نخست وزیر ارمنستان اظهار داشت که از خاک ارمنستان به کسی کریدور داده نخواهد شد.

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان در پارلمان این کشور گفت: «آذربایجان بیانیه سه جانبه نوامبر ۲۰۲۰ را تحریف می‌کند و آنگاه از ایجاد کریدور از طریق خاک ارمنستان صحبت می‌کند.»

این در حالی است که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان شامگاه سه‌شنبه ادعا کرد که نیروهای ارمنستانی توافق آتش بس را نقض کرده و مواضع نیروهای این کشور در شهر لاچین را هدف قرار داده‌اند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع آذربایجان، نیروهای این کشور نیز مواضع نیروهای ارمنستانی را که از آنجا شلیک‌ها انجام شده بود، هدف قرار داده‌اند.

Share