تولید کننده انواع دیگ‌های روغنی و بخار

افتتاح واحد صنعتی دانش بنیان بهین تحلیل گر در شهرک صنعتی سفیدرود رشت

واحد صنعتی دانش بنیان بهین تحلیل‌گر با حضور فرماندار شهرستان رشت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در شهرک صنعتی سفیدرود رشت افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مهدی محبوبی حسن کیاده در مراسم افتتاح واحد صنعتی بهین تحلیل‌گر در شهرک صنعتی سفیدرود رشت اظهار کرد: با وجود سختی‌ها، تنگناهای صنعت و تحریم‌های ناجوانمردانه، بسیاری از صنایع ما روی پا نگه داشته شده اند.

محبوبی صنایع را همراهان اصلی دولت و ملت در تحمل مشکلات اقتصادی کشور دانست و افزود: شایسته است که به بهترین شیوه از صنعتگران حمایت کنیم.

وی با تأکید بر توجه و رعایت مسایل زیست محیطی و الزامات استانداردسازی کالا توسط تولیدکنندکان، بر همراهی مدیران بخش‌های مختلف با تولیدکنندگان تأکید کرد و گفت: مدیران و کارآفرینان بخش صنعت افرادی خوش فکر و با ایده‌های نوین هستند که می‌بایست به این ایده‌ها توجه کنیم و آن‌ها را مورد حمایت قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و حضور فرماندار شهرستان رشت در شهرک صنعتی سفیدرود رشت در خصوص افتتاح این واحد صنعتی بیان داشت: این واحد صنعتی در شهرک سفیدرود رشت مستقر می‌باشد و تولید کننده انواع دیگ‌های روغنی و بخار می‌باشد و این واحد صنعتی در مساحت ۷ هزار مترمربع با سرمایه‌گذاری ۲۲ میلیارد تومان توانسته برای ۱۹ نفر به صورت مستقیم و ۶۰ نفر به طور غیر مستقیم ایجاد اشتغال نماید.

محبوبی در خصوص اهمیت و نقش صنایع کوچک بیان داشت: در حالت کلی مهمترین نقش و اهمیت صنایع کوچک و متوسط را می‌توان در توسعه صنعتی و اقتصادی، کمک به توزیع عادلانه درآمد، اشتغال‌زایی، تسریع توسعه صنعتی در نقش اقمار صنایع بزرگ و ایجاد ارزش افزوده خلاصه کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان تداوم رشد صنعت را مستلزم توجه هرچه بیشتر به صنایع کوچک و متوسط دانست و بیان کرد: امروزه نقش صنایع کوچک و محلی بیش از پیش آشکار گشته و حمایت از این صنعت می‌تواند در رونق اقتصادی و رفع مشکل بیکاری نقش مثبتی داشته باشد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با اشاره به پتانسیل‌های موجود درگیلان اظهار داشت: اجرای زیر ساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، موجب پویایی وفعال شدن شهرک‌ها ونواحی صنعتی گردیده ورغبت سرمایه گزاران جهت سرمایه گذاری، تولید واشتغال را بدنبال خواهد داشت.

وی در ادامه بیان داشت: تکمیل و توسعه زیر ساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی ورفع نیاز صنعتگران ازجمله مهم‌ترین اهداف شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوده که امید است با افتتاح وبهره برداری از این پروژه‌ها گامی مناسب در جهت رشد وتعالی صنعت استان برداریم.

وی اشتغال را یکی از اولویت‌های مهم استانی دانست و گفت: علیرغم اینکه اولویت اول استان گیلان کشاورزی است، اما به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی نیار اشتغال در این استان باشد بنابراین باید با توسعه صنعت، برای جوانان ایجاد اشتغال کنیم.

محبوبی در پایان بیان داشت: توسعه سرمایه‌گذاری و صنعتی به ویژه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی اشتغال پایدار ایجاد می‌کند. استان گیلان با دارابودن ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت علاوه بر پتانسیل‌های کشاورزی و منابع طبیعی خدادادی؛ دارای توانمندیهای بالقوه‌ای در زمینه‌های صنعتی را دارد که می‌تواند به سهم خود اشتغالزا باشد.

Share