مدیرعامل توزیع برق گیلان مطرح کرد:

۶۰ درصد مشترکین صنعتی رویت‌پذیر هستند | ۴ درصد مشترک صنعتی در گیلان داریم

مهدیزاده گفت: در استان گیلان ۷۶ درصد مشترکان در تعرفه خانگی هستند که ۴۹ درصد مصرف برق کل استان را به خود اختصاص می‌دهند و ۴ درصد مشترک صنعتی در گیلان داریم که ۱۷ درصد مصرف برق کل استان مربوط به این بخش می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حضور در ستاد شرکت و تشکیل جلسه با مدیرعامل و معاونین شرکت توزیع برق استان گیلان برنامه پایانی حمیدرضا پیرپیران معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر طی سفر یکروزه به گیلان بود.

طی این نشست پیرپیران عملکرد مناسب صنعت برق در ایام پرباری شبکه را یک سرمایه ارزشمند و مایه افتخار صنعت برق دانست و ابراز امیدواری کرد: صنعت برق با ثبت یک رکورد مناسب، پیک تابستان امسال را با موفقیت پشت سر بگذارد.

وی افزود: قدرشناسی و اظهار لطف مسئولان و مردم عزیز نسبت به عملکرد صنعت برق، بزرگترین پاداش برای ما محسوب می‌شود و قطعاً در بارگاه الهی، اندوخته‌ای ارزشمند و مشوق ما برای ادامه این راه پر برکت است.

پیرپیران گفت: با توجه به وضعیت دما و احتمال افزایش بار شبکه، همچنان بخش عمده کار باقی است و هرگونه قصور می‌تواند نتایج ارزشمند حاصل شده را به تلخی بدل کند و لذا باید روند اقدامات تا آخر کار تداوم داشته باشد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر، تجارب کسب شده مدیریت مصرف در پیک امسال را نیازمند تحلیل نقاط قوت و نقاط قابل بهبود و تدوین نقشه راه جامع برای سال‌های آتی عنوان کرد.

وی با قدردانی از تلاشگران بخش توزیع، آمادگی صنعت برق برای رویارویی با موج گرما و لزوم تداوم اجرای برنامه‌های مدیریت بار و مصرف انرژی را مورد تاکید قرار داد.

پیرپیران با اشاره به عملکرد خوب شرکت‌های توزیع در حوزه مصارف روشنایی، تکمیل ظرفیت‌ها در این حوزه را خواستار شد و بهبود مصارف روشنایی به ویژه در کارخانه‌ها و شرکت‌های دولتی و مراکز مذهبی مانند مساجد و امامزاده‌ها را مستلزم تهیه دستورالعمل دانست و بر بررسی راهکارهای تعدیل انرژی در حوزه‌های مختلف مصرف از سوی کمیته‌های بهره‌وری انرژی و کاهش تلفات تاکید کرد.

همچنین در این نشست محمدتقی مهدیزاده گفت: پایش و نظارت کامل شرایط برق در استان با هماهنگی امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق توسط معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و سایر معاونت‌های ذی ربط بصورت روزانه در حال انجام است و تمامی نیروهای عملیاتی این شرکت و حتی پیمانکاران طرف قرارداد در آماده باش ۲۴ساعته قرار دارند.

مهدیزاده در مورد هوشمندسازی و کنترل‌پذیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۰ درصد مشترکین صنعتی رویت‌پذیر هستند و به ازای رعایت الگوی مصرف به صنایع پاداش تعلق خواهد گرفت.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به تعیین میزان مصرف ادارات گفت: براساس توافق، ادارات موظف شدند در ساعات اداری نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش مصرف داشته باشند و در ساعات غیر اداری نیز باید ۶۰ درصد کاهش مصرف اعمال شود و برای تحقق این مهم ۱۰۰اکیپ در استان گیلان برای پایش ادارات و دستگاه‌های اجرایی را کنترل و نظارت می‌کنند و تاکنون بالغ بر ۲۰۰ مورد اخطار قطع و چندین مرحله قطع برق ادارات پرمصرف صورت پذیرفته است.

وی گفت: در استان گیلان ۷۶ درصد مشترکان در تعرفه خانگی هستند که ۴۹ درصد مصرف برق کل استان را به خود اختصاص می‌دهند و ۴ درصد مشترک صنعتی در گیلان داریم که ۱۷ درصد مصرف برق کل استان مربوط به این بخش می‌باشد.

مهدیزاده تاکید کرد: تفاهم نامه‌های مثبت و کارآمدی با صنایع استان برقرار شده است تا همکاری لازم برای گذر از پیک تابستان صورت پذیرد که اینکار نتایج بسیار مثبت و ملموسی در مدیریت بار مصرف برق داشته است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان همراهی مسئولین استان و مردم شریف گیلان را در کنار تلاش شبانه روزی کارکنان، جز عوامل اصلی موفقیت شرکت توزیع برق گیلان تا این مقطع از فصل پیک دانست و خواستار تدوام این موارد برای جلب رضایت مشترکین شد.

گفتنی است در این نشست جمعی از معاونین و مدیران شرکت توزیع برق گیلان حضور داشتند و عملکرد این شرکت در ایام پیک و مبحث مدیریت بار مصرفی مورد ارائه و بررسی قرار گرفت.

Share