پیش بینی هواشناسی گیلان | امکان بروز گرمازدگی و خسارت به محصولات کشاورزی

به گفته مدیرکل هواشناسی گیلان، جبهه هوای گرم در استان از روز گذشته تا پایان هفته مستقر خواهد بود و لازم است با توجه به مخاطرات پیش‌بینی‌شده، تمهیدات لازم از سوی مردم به‌ویژه در مصرف بهینه انرژی در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به افزایش دمای استان، اظهار کرد: در حال حاضر سامانه توده‌هوای گرم در گیلان مستقر است.

وی با اشاره به صدور اطلاعیه هشداری سطح زرد در گیلان در پی افزایش دما، افزود: از روز گذشته تا پایان هفته دمای استان روند صعودی به خود گرفته و به‌طور متوسط سه تا ۶ درجه در نقاط مختلف استان افزایش دما خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به مخاطرات پیش‌بینی‌شده در پی افزایش دما در گیلان، گفت: دمای احساسی در پی افزایش دما که توأمان دما و رطوبت هست، افزایش پیدا می‌کند و در این شرایط مصرف حامل‌های انرژی افزایش‌یافته و امکان بروز گرمازدگی و خسارت به محصولات باغی و کشاورزی وجود دارد.

دادرس توصیه‌ای نیز به جهت کاهش آسیب‌ها در پی افزایش ارائه کرد و افزود: مدیریت و مصرف بهینه آب و برق، تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف کشاورزی، خودداری از حضور طولانی در فضای باز در ساعات گرم و مصرف بهینه انرژی در ساعات اوج مصرف ازجمله توصیه‌های ما در شرایط فعلی است.

Share