پایگاه رفاه ایرانیان از سال ۹۲ به‌روزرسانی نشد | یارانه‌ها بر اساس اطلاعات ۹ سال پیش پرداخت می‌شد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اطلاعات پایگاه ایرانیان از سال ۹۲-۹۳ و در دولت گذشته به‌روزرسانی نشده بود و یارانه‌ها بر همان اساس واریز می‌شد که به روزرسانی این اطلاعات از یک ماه و نیم گذشته آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، محمدهادی زاهدی‌وفا در آیین تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی همزمان با هفدهمین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان که در سالن مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، اظهار کرد: خانواده شاید اصلی‌ترین و بنیادین‌ترین نهاد یک اجتماع باشد و باید تلاش کرد در گام دوم انقلاب اسلامی خانواده براساس الگوی منطبق بر فرهنگ خودمان شکل بگیرد و باید سعی کنیم به طول بنیادین زندگی اجتماعی را به روال خود بازگردانیم.

وی با اشاره به افزایش امید به زندگی در میان مردم، تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی امید به زندگی از ۵۵ به ۷۶.۲ در سال تغییر یافته و این افزایش ۲۱ساله امید به زندگی دستاورد بزرگی است.

سرپرست وزارت رفاه با اشاره به اینکه بخشی از سهام صندوق بازنشستگی متعلق به بازنشستگان است، تأکید کرد: بازنشستگان باید در تصمیمات این صندوق مشارکت داشته باشند و این درحالی است که وضعیت صندوق بازنشستگی چندان خوب هم نیست.

زاهدی وفا ادامه داد: یکی از موضوعات دیگر که در وزارت رفاه پیگیری می‌شود بحث یارانه بازنشستگان است که بخشی از آن بر عهده وزارت رفاه است و بخشی از آن نیز به عهده سازمان هدفمندی یارانه‌هاست که موضوع یارانه بازنشستگان از طریق این وزارتخانه پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به بانک اطلاعات ایرانیان تصریح کرد: متأسفانه این بانک از سال ۹۲ -۹۳ به‌روزرسانی نشده است و یارانه‌ها نیز براساس اطلاعات گذشته پرداخت شده است و با توجه به اینکه ترکیب‌بندی خانواده‌ها اصلاح نشده بود با گلایه برخی از خانواده‌ها روبه‌رو بودیم و این درحالی‌ست که از حدود یک ماه‌ونیم گذشته به‌روزرسانی این اطلاعات آغاز شده و فرایند آن رو به تکامل است و همه موارد اصلاح می‌شود.

سرپرست وزارت رفاه خاطرنشان کرد: کسانی که اعتراض دارند می‌توانند با شماره ۶۳۶۹ تماس برقرار کنند ویا از طریق سایتی که در روزهای آینده اعلام می‌شود موارد خود را ثبت کنند.

Share