سرپرست وزارت تعاون هیچ تعاملی با مجلس ندارد | سریع‌تر تکلیف مدیریت وزارتخانه تعاون روشن شود

نماینده مردم طوالش در مجلس با انتقاد از عدم پاسخگویی مسئولان وزارتخانه تعاون به نمایندگان گفت: رئیس جمهور ظرف هفته‌های آینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تعیین تکلیف کند تا شاهد کاهش مشکلات و مراجعات مردمی باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، حسن محمدیاری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصول ۱۳۵ و ۷۶ قانون اساسی گفت: چند ماه است که در بحث وزارت عریض و طویل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهد سرپرست هستیم که درب را به روی خود بسته و پاسخگو نیست.

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس یازدهم ادامه داد: متاسفانه علی رغم اینکه مشکلات روزمره و مراجعات مردم عمدتاً در حوزه کار، رفاه و تامین اجتماعی است، هیچکدام از حوزه‌های وزارتخانه مذکور پاسخگو نیستند. از دولت آقای رئیسی انتظار داریم که سقف قانون برای معرفی وزیر را لحاظ قرار ندهند، گرچه قانونگذار اجازه داده است که تا ۳ ماه وزارتخانه توسط سرپرست اداره شود.

وی اظهار کرد: دولت انقلابی آقای رئیسی نهایتاً ظرف هفته‌های آینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تعیین تکلیف کند تا شاهد کاهش مشکلات و مراجعات مردمی باشیم. سرپرست فعلی این وزارتخانه اساساً هیچگونه تعاملی با مجلس ندارد و شأن نظارتی مجلس به حاشیه رفته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه در مجموعه‌های تامین اجتماعی، شستا، دخانیات و بهزیستی با مشکلات مواجهیم، اما کسی پاسخگو نیست، عنوان کرد: درخواست داریم شأن نظارتی مجلس حفظ شود، انتظار داریم به زودی شخصی باتجربه که بتواند این وزارتخانه عریض و طویل را مدیریت نماید، به مجلس معرفی شود.

محمدیاری خطاب به هیات رئیسه گفت: گاهی اوقات متاسفانه مسئولان اجرایی غفلتاً و یا تعمداً شأن نظارتی مجلس را بر نمی‌تابند، به عنوان رأس مجلس و فردی تاثیرگذار، شأن مجلس را رعایت کنید تا شاهد بالندگی در حوزه مجلس و تعامل بین مجلس با دستگاه‌های اجرایی باشیم.

Share