راه‌های کاهش مصرف برق جاروبرقی | توصیه‌هایی برای خرید جاروبرقی

جاروبرقی از لوازمی است که امروزه به دلیل افزایش سطح رفاه خانواده‌ها جایگاه خود را به خوبی تحکیم نموده است. به طوریکه امروزه اغلب خانواده‌ها از این وسیله استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جاروبرقی از لوازمی است که امروزه به دلیل افزایش سطح رفاه خانواده‌ها جایگاه خود را به خوبی تحکیم نموده است. به طوریکه امروزه اغلب خانواده‌ها از این وسیله استفاده می‌کنند. میزان مصرف انرژی این وسیله بستگی بسیار زیاد به نحوه استفاده از آن دارد. از این رو رعایت یک الگوی مناسب اهمیت زیادی دارد. لازم به ذکر است به صورت میانگین جاروهای برقی کوچک در حدود ۱۰۰۰ وات و جاروهای برقی بزرگ در حدود ۱۵۰۰ وات توان دارند.

راههای کاهش مصرف برق جاروبرقی عبارتند از:

۱- در ساعات اوج مصرف برق هرگز از جاروبرقی استفاده نکنید.
۲- در موارد جزئی حتی الامکان از جاروهای دستی استفاده کنید.
۳- جارو برقی باید همیشه کاملاً تمیز و لوله‌های آن گرفتگی نداشته باشد تا فشاری به موتور آن وارد نشده و انرژی بیش از حد نیاز مصرف نشود.
۴- کیسi آشغال جاروبرقی را باید همیشه قبل از پر شدن کامل عوض کنید و فیلتر آن را حداقل دو بار در سال شسته یا تعویض نمایید.
۵- در هنگام استفاده از جاروبرقی حتماً باید دقت کنید که زباله‌های مرطوب، ته سیگار روشن و اشیاء بزرگ و تیز را از سر راه دور کنید، زیرا این اشیاء می‌توانند به موتور دستگاه ضربه وارد کنند و توان آن را کاهش دهند و به این ترتیب مصرف برق را افزایش دهند.
۶- جاروبرقی را نزدیک منابع گرمازا نظیر شوفاژ، اجاق و همچنین منابع سوخت آتش‌زا مثل نفت، حشره‌کش و … قرار ندهید.
۷- در جاروهای برقی، معمولاً چندین درجه قدرت مکش وجود دارد، برای نظافت هر بخش از منزل، باید از قدرت لازم و نه قدرت بیشتر استفاده کنید.

توصیه‌هایی برای خرید جاروبرقی

در هنگام خرید جاروبرقی به این نکته توجه کنید که نوعی جاروبرقی را انتخاب نمایید که دارای نشان استاندارد باشد و قدرت آن متناسب با نیاز شما باشد. برای انتخاب جاروبرقی مناسب حتماً به توان دستگاه و تناسب آن با نیاز خود دقت کنید. انتخاب جاروبرقی بسیار پرقدرت، لزوماً بهترین انتخاب نیست. اولین شرط انتخاب یک وسیله برقی از جمله جاروبرقی، استاندارد بودن آن می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتراپلکیشن برق من را در گوشی هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب:
https://bargheman.com/mobile-app
موضوع الگوی مصرف هم در این پست به خوبی توضیح داده شده است. ببینید.
http://tavanirpr.ir/?p=2196

Share