حمله یک جوان شجاع مسلمان به “سلمان رشدی” نشان دهنده عمق تاثیر فتوای امام خمینی (ره) است

باقری ارومی با اشاره به حمله یک جوان شجاع مسلمان به نگارنده کتاب آیات شیطانی تصریح کرد: این جوان حتی بعد از امام (ره) به دنیا آمده، با آموزه‌ها و ادبیات حضرت امام (ره) آشنایی دارد و این نشان دهنده حقانیت و عمق تاثیر فتوای امام خمینی (ره) دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نماز جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان در مکان مصلی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به اهمیت محبت اهل بیت علیهم السلام گفت: محبت اهل بیت، نتیجه‌اش کامل شدن دین را در پی دارد و در خطبه غدیر، پیامبر اکرم صلی الله بر این مساله تاکید بسیاری دارند.

باقری دوستی اهل بیت را باعث دوری تفرقه و اختلاف در میان جامعه دانست و تصریح کرد: خانم فاطمه زهرا در خطبه خودشان در دفاع از امیرالمؤمنین (ع)، قرار دادن امامت را از سوی خداوند، برای دوری از تفرقه دانستند و با محبت اهل بیت (ع) دل‌ها به یکدیگر نزدیک شده و جامعه اسلامی به سوی آرامش و توسعه پیش می‌رود.

وی با اشاره به عظمت تجمع اربعین حسینی در کربلا بیان کرد: «حب الحسین یجمعنا» همانا محبت اهل بیت تفرقه را دوری کرده و باعث وحدت مسلمانان و دوست داران اهل بیت در ایام اربعین حسینی شده و شکوه، شور و شعور حسینی را در کربلا و نجف رقم می‌زند.

امام جمعه آستارا در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز کودتای ۲۸ مرداد در سال ۳۲ به عنوان یک روز سیاه در تاریخ کشور بیان کرد: با مشاهده این گونه اتفاقات در تاریخ، پی به دخالت مسلم دشمنان در امور داخلی کشور و خیانت رژیم منحوس طاغوت می‌بریم و نشر این اتفاقات باعث روشنگری برای جوانان است تا پی به ذات دشمن ببریم.

 باقری ارومی با اشاره به اقتدار تیم مذاکره کننده هسته جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: هم اکنون ما تعیین کننده پرداخت خسارت و برخی نکات دیگر هستیم و این نشان دهنده اقتدار، استقلال و موضع برتر جمهوری اسلامی ایران نسبت به غرب و آمریکا است.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران نیاز به هیچ برجامی برای اهداف توسعه خود ندارد و قطعا این‌ها خیال برجام توان موشکی ایران را با خود به گور خواهند برد، مسائل اقتصادی کشور نباید به برجام گره زده شود و با خود باوری، تکیه بر توان داخلی و ایستادگی دشمن به اهداف خود نخواهد رسید.

باقری ارومی با اشاره به حمله یک جوان شجاع مسلمان به نگارنده کتاب آیات شیطانی تصریح کرد: این جوان حتی بعد از امام (ره) به دنیا آمده، با آموزه‌ها و ادبیات حضرت امام (ره) آشنایی دارد و این نشان دهنده حقانیت و عمق تاثیر فتوای امام خمینی (ره) دارد.

وی اظهار کرد: این یک پیام مهم برای عاملان ترور سردار دل‌ها است و جان بولتون، ترامپ و دیگر دشمنان نظام و انقلاب منتظر انتقام سخت حتی در یکی از کوچه‌های محل زندگی خودشان در آمریکا باشند.

باقری با اشاره به ۲۹ مرداد روز جهانی فضای سایبری بیان کرد: امروز این فضا در زندگی همه وجود دارد و حقیقی بودنش را به عینه مشاهده می‌کنیم، امروز این فضا به عنوان یک فرصت برای انتشار پیام انقلاب اسلامی و تبلیغات دینی به جهان و تهدیدی برای توطئه علیه کشور است و باید با خود صیانتی و مراقبت، آسیب کمتری را برای خود و خانواده خود خواهیم داشت.

خطیب جمعه آستارا با تاکید بر لزوم افزایش سطح سواد رسانه در جامعه و تقویت باورهای دینی و ملی بیان کرد: ما با باورهای دینی در دوران دفاع مقدس مقابل دشمن ایستادند و امروز هم باید با تقویت باورها در مقابل توطئه‌های دشمن در فضای سایبری ایستادگی کنیم.

Share