حریق نیزارهای تالاب انزلی مهار شد | عمدی بودن آتش سوزی محرز است

رئیس  اداره منابع طبیعی بندرانزلی، از درگیری لکه ای حدود ۹.۵ هکتار از اراضی حاشیه تالاب انزلی با حریق خبر داد و افزود: در حال حاضر حریق کاملا مهار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایسنا، رئیس  اداره منابع طبیعی بندرانزلی، از درگیری لکه ای حدود ۹.۵ هکتار از اراضی حاشیه تالاب انزلی با حریق خبر داد و افزود: در حال حاضر حریق کاملا مهار شده است.

مهرزاد ناصری با بیان اینکه از بعد از ظهر روز گذشته شاهد وقوع حریق در نیزارهای حاشیه تالاب انزلی بودیم، اظهار کرد: با همکاری کلیه نیروهای حفاظتی و امدادی و آتش نشانی و محلی اقدام به مهار و اطفای کامل حریق کردیم تا پایان شب کردیم.

وی از درگیری لکه ای حدود ۹.۵ هکتار از اراضی تالابی منطقه با حریق خبر داد و افزود: در حال حاضر حریق کاملا مهار شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرانزلی ادامه داد: متاسفانه افرادی هستند که توجهی به اهمیت و ارزشمندی اکولوژیکی تالاب انزلی ندارند و سهل انگاری آنان موجب می شود شاهد وقوع آتش سوزی حتی با ته یک سیگار باشیم؛ گاهی نیز هدف از ایجاد آتش سوزی تصرف اراضی حاشیه تالاب است.

ناصری، منطقه مذکور را باتلاقی دانست که عملیات اطفا را سخت می کند و بیان کرد: در چنین شرایطی به امکانات پیشرفته و دستگاه های سنگین مانند هلی کوپتر آب پاش نیاز داریم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با یک بارندگی مجددا شاهد سبز شدن و رویش نیزارها خواهیم بود، گفت: هرگونه سهل انگاری درباره تالاب انزلی عمدی محسوب می شود و لذا بررسی ها برای شناسایی عاملان احتمالی این حریق ادامه دارد و تاکنون یک مظنون شناسایی شده است.

Share