در پی عدم اجرای تعهدات؛

تذکر سازمان نظام پزشکی رشت به مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان

همان طور که در وصول حق بیمه ها مصمم هستید و در صورت تاخیر پرداخت حق بیمه، (حتی یک روز )بیمه گذار را مشمول جریمه می کنید در بخش درمان نیز نسبت به اجرای تعهدات خود نسبت به جامعه پزشکی اهتمام ورزیده و مطالبات جامعه پزشکی را طبق تعهد تسویه نمایید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دکتر انوش برزیگر رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان رشت و رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی‌های استان گیلان به مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان در خصوص عدم اجرای تعهدات تذکر داد.

در متن نامه آمده است:

مدیریت محترم درمان تامین اجتماعی استان گیلان

سلام علیکم

پیرو شکایت های متعدد همکاران شاغل در استان مبنی بر عدم پایبندی سازمان تامین اجتماعی در تسویه تعهدات مالی خود به جامعه پزشکی به استحضار می رساند، متعهد شده بودید که در صورت اجرای نسخه الکترونیک توسط مراکز درمانی صورت حساب های ارسالی بدون تاخیر پرداخت گردد. متاسفانه شاهد هستیم هر چه از زمان اجرای این طرح میگذرد نحوه پرداخت آن سازمان نسبت به تعهدات قبلی فاصله بیشتری می‌گیرد که این موضوع ادامه فعالیت مراکز درمانی استان را در شرایط اقتصادی فعلی با مشکلات جدی مواجه کرده تا حدی که در مورد بیمارستان‌ها این تاخیر پرداخت به حدود ۶ ماه رسیده است. لذا شایسته است در این خصوص اهتمام جدی به خرج داده و پیگیر اجرای تعهدات خود باشید (دلایلی از قبیل عدم تخصیص بودجه پرداخت صورتحساب‌ها از مرکز و … هیچ‌گونه توجیهی برای این عدم پایبندی به تعهدات نخواهد بود).

همانطور که اداره کل بیمه آن سازمان در وصول حق بیمه ها مصمم بوده و در صورت تاخیر پرداخت حق بیمه (حتی یک روز) بیمه‌گذاران مشمول جریمه می گردند. انتظار این است که بخش درمان تامین اجتماعی نیز در خصوص اجرای تعهدات خود اهتمام ورزیده و مطالبات جامعه پزشکی به صورت ماهیانه (طبق تعهد) تسویه گردد.

Share