رییس کل دادگستری گیلان تأکید کرد:

با تخریب کنندگان کارخانه ریسندگی لاهیجان برخورد قانونی خواهد شد

آقایی با بیان اینکه این کارخانه می‌توانست بستر اشتغال جوانان منطقه باشد ولی مالکان کنونی در صدد تغییر کاربری صنعتی کارخانه به کاربری مسکونی هستند اظهار داشت: حسب دستور رئیس کل دادگستری استان، دادستان لاهیجان اجازه تغییر کاربری را نداده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مدیران ارشد قضایی از کارخانه ماشین‌سازی امیدی و کارخانه ریسندگی در شهرستان لاهیجان بازدید کرد.

احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با اشاره به ظرفیت مناسب شرکت ماشین‌سازی مواد غذای امیدی در راستای اشتغال‌زایی جوانان، اظهار داشت: هم اکنون ۲۵۰ نفر از تحصیل کردگان رشته‌های فنی در این شرکت مشغول به کار می‌باشند که در صورت بهره برداری از تمام ظرفیت کارخانه، این تعداد به ۵۰۰ نفر ارتقا می‌یابد.

وی در ادامه افزود: مبنی بر دستور رئیس کل دادگستری استان دستگاه قضایی حمایت‌های حقوقی لازم را با برگزاری نشستی با حضور مدیران و مسئولان متولی در دادگستری استان در خصوص اعطای مجوزها و برخورداری از تسهیلات بانکی در مدت زمان کوتاه‌تر ودر چارچوب قانونی انجام خواهد داد.

آقایی در بازدید از کارخانه ریسندگی لاهیجان که مساحتی بیش از ۴۰ هزار متر مربع دارد وضعیت کنونی آن را ماحصل بی‌توجهی و غفلت ورزی مسئولان و سوء استفاده از موقعیت کارخانه دانست و تصریح کرد: بنا به نظر کارشناسان این واحد تولیدی غیر فعال بیش از ۲ هزار میلیارد تومان ارزش دارد.

وی با بیان اینکه این کارخانه می‌توانست بستر اشتغال جوانان منطقه باشد ولی مالکان کنونی در صدد تغییر کاربری صنعتی کارخانه به کاربری مسکونی هستند اظهار داشت: حسب دستور رئیس کل دادگستری استان، دادستان لاهیجان اجازه تغییر کاربری را نداده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد کرد.

آقایی در پایان خاطر نشان کرد: با پیگیری دستگاه قضایی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی در جهت حل مشکلات بانکی، دارایی، تامین اجتماعی و… از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۴۰ واحد تولیدی از تعطیلی نجات یافته و به چرخه تولید بازگشته‌اند و برای ۱۶۰۰ نفر هم امنیت شغلی فراهم شده است.

Share