در کمیته برنامه‌ریزی شفت مطرح شد؛

انتقاد بهروزی فر از وضعیت توزیع اعتبارات در گیلان | اعتبارات شفت ناچیز است

خلیل بهروزی‌فر، نماینده فومن و شفت در مجلس با انتقاد از وضعیت توزیع اعتبارات در استان گیلان گفت: به شفت به عنوان شهرستان کمتر توسعه یافته باید نگاه ویژه‌ای شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، خلیل بهروزی‌فر، در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان شفت از وضعیت توزیع اعتبارات در سطح استان گیلان انتقاد کرد و گفت: شاخص‌های برخورداری وتوزیع اعتبارات ارائه شده با واقعیت‌های موجود در سطح شهرستان‌ها همخوانی ندارد.

نماینده فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه در خصوص وضعیت آسفالت معابر شهری و روستای شفت شاخص ۹۴ درصدی اعلام شده است، اظهار داشت: بازدیدهای میدانی نشان دهنده وضعیت نامناسب شفت در این حوزه است.

بهروزی‌فر با تاکید بر اینکه در شورای برنامه ریزی استان گیلان باید به کمبودهای موجود در شهرستان‌ها توجه بیشتری کند، افزود: دستگاه‌های ذی ربط واقعیت‌های موجود را به وزارتخانه‌ها اعلام کنند تا آمارهای ارائه شده با واقعیت همخوانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه قانون بودجه سالیانه مبنای توسعه یک شهرستان است که باید در بیان شاخص‌های برخورداری واقعیت‌ها بیان شود، گفت: شهرستان شفت جز شهرستان‌های کم‌تر توسعه یافته است که میزان قابل توجه‌ای از شاخص‌ها در وضعیت مطلوب قرار ندارد.

بهروزی‌فر با انتقاد از سازمان برنامه و بودجه کشور که مدام از کاستن تورم سخن می‌گوید، افزود: این سازمان توجه داشته باشد که قدرت خرید مردم به شدت کاسته شده و سفره‌های مردم کوچک شده است تنها کاهش تورم دردی را دوا نمی‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های فومن و شفت در مجلس با تاکید بر اینکه مردم در شرایط سخت معیشتی قرار دارند، گفت: شخص رئیس جمهور به صورت شبانه روزی پای کار بوده و در تلاش می‌کند مشکلات رفع شود.

بهروزی‌فر با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه استان گیلان باید بودجه را به صورت عادلانه در شهرستان‌ها توزیع کند، افزود: متأسفانه شاهد این هستیم این تقسیم‌بندی عادلانه توسط سازمان برنامه و بودجه به درستی صورت نمی‌گیرد.

وی از مدیران شهرستان شفت خواست به دنبال جذب اعتبارات استانی از اداره کل مربوطه باشند، اظهار داشت: پروژه‌های نیمه کاره در این شهرستان بسیار زیاد است تلاش شود اولویت‌ها مشخص و جذب اعتبار صورت گیرد.

بهروزی‌فر با انتقاد از شاخص برخوردار اعتبارات حسب جمعیت برای شهرداری‌ها گفت: متأسفانه با این معیار شهرداری‌های شهرستان شفت از اعتبار قابل توجه‌ای برخوردار نخواهند شد.

اعتبارات پیش‌بینی شده برای شفت ناچیز است

مهدی نقدی در جلسه کمیته برنامه ریزی شفت با بیان اینکه این شهرستان از جمله شهرستان‌های کم برخوردار کشور است که باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: متأسفانه میزان اعتبارات پیش بینی شده برای این شهرستان برای رفع محرومیت‌ها و پروژه‌های نیمه کاره ناچیز است.

سرپرست فرمانداری شفت با اشاره به وضعیت نامناسب در شهرداری‌های این شهر گفت: شهرداری‌های این شهرستان نیازمند دریافت بودجه قابل توجه‌ای از اعتبارات ملی هستند که مورد توجه قرار نگرفته است.

وی با انتقاد از میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای شهرستان شفت که پاسخگو نیازهای اولیه این شهرستان نیست، افزود: میزان اعتبارات دریافتی شفت بسیار کم است.

نقدی کل اعتبار شهرستان شفت در کمیته برنامه ریزی سال جاری را ۵۱ میلیارد و ۶۱۴ میلیون اعلام و اظهار کرد: این بودجه باید برای ۸۰ طرح و برنامه‌های عمرانی، فرهنگی، امنیتی توزیع شود.

سرپرست فرمانداری شفت با اشاره به اینکه میزان تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این شهرستان ۱۹ میلیارد و تملک استانی ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است، ادامه داد: متأسفانه این مبالغ برای طرح‌های عمده شهرستان کافی نیست.

نقدی از افتتاح ۴۹ طرح عمرانی هفته دولت در شهرستان شفت خبر داد و گفت: میزان اعتبار پروژه‌های قابل افتتاح این طرح‌ها ۵۰ میلیارد تومان است.

Share