​۵۴۶ هزار مشترک مشمول دریافت پاداش شدند |۲۶ تیر رکورد مصرف برق گیلان شکسته شد

مهدیزاده برای اولین بار در گیلان رقم هزار و ۸۲۷ مگاوات مصرف برق ثبت شد، گفت: ۵۴۶ هزار مشترک برق استان گیلان به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان مشمول دریافت پاداش شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از شبستان، محمد تقی مهدیزاده در برنامه گفت‌وگوی خبری میزان مصرف برق گیلان را در چند روز اخیر برشمرد و اظهار داشت: شرکت برق روزهای بسیار سختی را به خصوص در هفته گذشته به علت شدت گرما و افزایش مصرف برق پشت سر گذاشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان با بیان اینکه روز یکشنبه (۲۶ تیر) رکورد مصرف برق گیلان شکسته شد عنوان کرد: برای اولین بار در استان گیلان رقم هزار و ۸۲۷ مگاوات مصرف برق ثبت شده است و این روند روندی بسیار خطرناک بود.

مهدیزاده با تاکید بر اینکه به علت همراهی مردم در ساعات دیگر و مصرف بهینه برق، با وجود ثبت رکورد مصرف خاموشی به مردم تحمیل نشد اذعان کرد: بسیار امیدواریم که اگر مردم در مصرف رعایت کنند در روزهای آتی نیز روند بدون خاموشی برق به پیش خواهد رفت.

وی اذعان کرد: شرکت برق وعده داده بود کسانی که بهینه مصرف داشته باشند مشمول پاداش می‌شوند که در همین راستا امسال حدود ۵۴۶ هزار مشترک برق استان گیلان به مبلغ ریالی ۱۵ میلیارد تومان مشمول دریافت پاداش شدند و احتمالا این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان اینکه برای صرفه‌جویی در مصرف برق باید چه مواردی را رعایت کرد برشمرد و افزود: زمان پیک مصرف برق چهار ساعت قبل از ظهر و چهار ساعت بعد از ظهر است و عمده مصرف برق در این محدوده زمانی رقم می‌خورد.

مهدیزاده ضمن تاکید بر تنظیم دمای کولر روی دمای آسایش خاطرنشان کرد: خارج کردن از مدار مصارفی که نیاز به آن‌ها نیست به کاهش مصرف برق مشترکان خانگی کمک شایان توجهی میکند که این امر در اقتصاد خانوار هم تاثیر به سزایی خواهد داشت.

Share