سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد:

۳ گام تا آبی شدن کامل استان گیلان | ۶۱ درصد شهروندان گیلان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۱۴ شهرستان آبی و سه شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند، گفت: شهروندان تزریق دُز سوم را جدی بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، فردین مهرابیان با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: روند کاهش آمارهای کرونایی در استان گیلان ادامه دارد و امروز شاهد کمترین میزان بستری‌های کرونایی در استان هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارها شش بیمار جدید در بیمارستان‌های گیلان بستری شده‌اند که این کمترین تعداد بستری از سال گذشته تاکنون است، گفت: هم اکنون مجموع بیماران بستری در مراکز درمانی گیلان به ۲۱ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به تأثیر واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در کاهش و کنترل ویروس کرونا، افزود: شهروندان باید از هر گونه عادی انگاری جدا خودداری کنند.

وی با تأکید بر لزوم توجه جدی به واکسیناسیون به ویژه تزریق دُز سوم، گفت: هنوز ۶۱ درصد شهروندان گیلان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند که باید اقدام کنند.

مهرابیان همچنین به آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهرها اشاره و اضافه کرد: در حال حاضر ۱۴ شهرستان گیلان در وضعیت آبی و سه شهرستان املش، شفت و ماسال در وضعیت زرد قرار دارند.

Share