ویژگی های بلیط چارتر تهران

همه روزه پروازهای بسیاری از شهرهای مختلف به مقصد تهران انجام می‌شود. اگر قصد سفر به تهران را دارید، در این مقاله با ما همراه باشید تا ویژگی‌های بلیط چارتر تهران را بشناسید.

تهران پایتخت بزرگ ایران است. همه روزه صدها مسافر از شهرهای دیگر برای انجام امور اداری، تجاری، بازرگانی یا درمانی عازم تهران می‌شوند. به همین خاطر از تمامی شهرهای ایران، پرواز مستقیم به تهران وجود دارد. با توجه به اینکه در بسیاری از مواقع نه برای تفریح بلکه برای انجام امور خاصی به تهران سفر می‌کنند، کاهش هزینه بلیط هواپیما برای بسیاری از مسافران اهمیت دارد. اگر بتوانید بلیط چارتر تهران را پیدا کنید، هزینه به‌مراتب کمتری را برای سفر خود پرداخت خواهید کرد. در این مقاله قصد داریم تا ویژگی های بلیط چارتر تهران را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به بهترین شکل تصمیم بگیرید.

بلیط چارتر تهران چیست؟

بلیط چارتر چیست؟ بلیط چارتر را با نام بلیط لحظه آخری نیز می‌شناسند. هواپیما در زمان تعیین‌شده از قبل، حتماً باید پرواز کند. حتی اگر نیمی از هواپیما خالی باشد، باز هم باید در همان زمان پرواز کند. این محدودیت زمانی در دوران کم‌تردد که مسافران کمی عازم تهران می‌شوند، به ضرر ایرلاین‌ها خواهد بود. در حقیقت حتی اگر هواپیما فقط با یک مسافر پرواز کند، ایرلاین باید هزینه‌های جاری و ثابتی از جمله هزینه سوخت، حقوق پرسنل، بیمه و … را پرداخت کند. پس حتی اگر یک صندلی خالی در هواپیما وجود داشته باشد، این موضوع به ضرر ایرلاین میشود. از‌این‌رو در ایام کم تردد، از ۴۸ ساعت مانده به پرواز، وقتی که صندلی خالی در هواپیما وجود داشته باشد، ایرلاین‌ها با ارائه تخفیف بیشتر روی بلیط خود، مسافران را ترغیب به خرید بلیط می‌کنند. به این ترتیب با پرداخت هزینه کمتر می‌توانید سفر کنید. به این نوع بلیط، بلیط لحظه آخری تهران یا بلیط چارتر گفته می‌شود.

ویژگی‌های بلیط چارتر تهران چیست؟

حتماً پیش از خرید بلیط چارتر تهران می‌خواهید بدانید که ویژگی‌های بلیط چارتر تهران چیست؟ اول از همه اینکه بلیط چارتر تهران در دوران کم‌تردد، به‌مراتب ارزان‌تر از بلیط‌های معمولی خواهد بود. هرچه فاصله زمان خرید شما تا پرواز کمتر باشد، می‌توانید بلیط‌های ارزان‌تری را پیدا کنید. ویژگی دیگر بلیط چارتر تهران این است که ابتدا باید چمدان خود را آماده کنید، سپس به‌دنبال بلیط بگردید. بلیط‌های چارتر تهران فرصتی کافی برای آماده شدن به شما نمی‌دهند. گاهی ممکن است پرواز در همان روزی که بلیط را خریداری کرده‌اید انجام شود.

بلیط چارتر تهران بسیار پرطرفدار است. پس باید صبور باشید و زمانی که بلیط خالی چارتر پیدا کردید، سریعاً آن را خریداری کنید. با توجه به اینکه بلیط چارتر کاملاً تصادفی پیدا می‌شود، شاید گاهی به تعداد همسفران خود قادر به یافتن بلیط چارتر نباشید. در این شرایط باید آنقدر منتظر بمانید که تعداد بلیط با تعداد مسافران شما همخوانی داشته باشد. ویژگی دیگر بلیط چارتر این است که هیچ تفاوتی از نظر خدمات و امکانات با بلیط‌های معمولی ندارد. یعنی انتخاب صندلی، نوع غذا، پذیرایی و سایر خدمات مسافرانی که بلیط چارتر تهران خریدهاند با مسافران دیگر یکسان خواهد بود.

نحوه خرید بلیط چارتر تهران

روش‌های مختلفی برای خرید بلیط چارتر تهران وجود دارد. روش خرید اینترنتی، بهترین روش خواهد بود. برای این کار باید ابتدا وارد سایت یکی از آژانس‌های مسافرتی معتبر همانند ره بال آسمان شوید که فروش اینترنتی دارد. سپس به بخش خرید بلیط هواپیما داخلی بروید و مبدا و مقصد خود را مشخص کنید. تاریخ سفر را باید همان روز یا روز بعد قرار دهید. از بخش مرتب سازی نتایج می‌توانید مرتب‌سازی بر اساس ارزان‌ترین را انتخاب کنید. سپس از بخش فیلتر نتایج جستجو، روی بلیط‌های چارتر بزنید. به این ترتیب فقط بلیط‌های چارتر به شما نمایش داده می‌شوند. بلیط‌هایی که چارتری هستند، لیبل بلیط چارتر دارند. بلیط‌هایی که جلوی آن‌ها لیبل سیستمی قرار گرفته است، جزو چارتری و لحظه آخری به حساب نمی‌آیند. همچنین تعداد بلیط چارتر باقی مانده نیز در کنار آن نوشته شده است.

پرطرفدارترین بلیط چارتر تهران

معمولاً زمانی می‌توانید بلیط چارتر پیدا کنید که تعداد پروازهای فراوانی به مقصد شهر مد نظر شما در طول روز انجام شود. در ادامه شما را با مسیرهای پرتردد منتهی به تهران آشنا می‌کنیم. در این مسیرها معمولاً می‌توانید بلیط چارتر تهران را پیدا کنید.

بلیط چارتر مشهد تهران

مسیر مشهد تهران چه به‌صورت هوایی و چه به‌صورت زمینی بسیار پرتردد است. مشهد یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران به شمار می‌رود و جمعیت فراوانی دارد. بسیاری از مسافران مشهد تهران، زائرانی هستند که از تهران عازم مشهد شده‌اند و قصد بازگشت دارند. همچنین بسیاری از ساکنین مشهد نیز برای انجام امور اداری، بازرگانی، تجاری یا درمانی عازم تهران می‌شوند. به دلیل فاصله طولانی بین مشهد و تهران، اکثر مسافران روش سفر هوایی را انتخاب می‌کنند. تقریباً تمامی خطوط هوایی داخلی، در این مسیر پرواز انجام می‌دهند. به همین خاطر در ایام کم‌تردد، امکان یافتن بلیط چارتر مشهد تهران بسیار خواهد بود.

بلیط چارتر شیراز تهران

شیراز یکی از شهرهای پرجمعیت و توریستی ایران است. به همین خاطر مسافران بسیاری همه روزه از شیراز عازم تهران می‌شوند. برخی مسافران، ساکنین پایتخت هستند که برای سفر تفریحی به شیراز رفته بودند. برخی دیگر مسافرانی هستند که برای تجارت، درمان یا انجام اموری عازم تهران می‌شوند. در هر صورت تردد بسیاری بین تهران و شیراز انجام می‌شود. همچنین برخی ایرلاین‌ها مهم ایران در شهر شیراز حضور دارند. از‌این‌رو احتمال فراوانی وجود دارد که بتوانید بلیط چارتر تهران را از مبدا شیراز پیدا کنید.

بلیط چارتر اصفهان تهران

اصفهان یکی از مهم‌ترین شهرهای صنعتی ایران است. به همین خاطر بسیاری از صنعت‌گران به منظور تجارت همه روز در مسیر تهران به اصفهان تردد می‌کنند. همچنین بسیاری از مسافران تهرانی که برای سفر به اصفهان هستند نیز اقدام به خرید بلیط اصفهان تهران می‌نمایند. از‌این‌رو پروازهای مختلفی همه روزه از اصفهان به تهران انجام می‌شود. با توجه به تعداد فراوان پروازها، احتمال یافتن بلیط چارتر تهران از مبدا اصفهان فراوان است.

استرداد بلیط چارتر تهران

زمانی که بلیط خود خریداری می‌کنید، قوانین کنسلی را باید مطالعه کنید. با مطالعه قوانین کنسلی متوجه می‌شوید که در بازه‌های زمانی مختلف مانده به پرواز، مبالغ متفاوتی به‌عنوان جریمه کنسلی از مبلغ عودت داده شده کسر می‌شود. این جریمه‌ها به آن خاطر است که با کنسل کردن بلیط خود، ایرلاین را وادار می‌کنید تا برای یافتن مسافر جایگزین شما، مبلغی را روی بلیط تخفیف دهد. وقتی که بلیط چارتر تهیه می‌کنید، حداقل هزینه را برای بلیط خود پرداخت خواهید کرد. همچنین با توجه به اینکه بلیط چارتر به‌صورت لحظه آخری است، ایرلاین امکان جایگزین کردن مسافر دیگری را با شما ندارد. به همین خاطر امکان استرداد بلیط چارتر وجود ندارد. در صورت استرداد آن، هیچ مبلغی به شما عودت داده نمی‌شود.

خب دوستان عزیز، با بلیط چارتر تهران آشنا شدید. متوجه شدیم که با خرید بلیط چارتر تهران، در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. همچنین با توجه به اینکه فصل خاصی برای تردد به تهران وجود ندارد، در همه فصول سال امکان یافتن بلیط چارتر تهران وجود خواهد داشت. بهترین روش برای خرید بلیط چارتر تهران، روش اینترنتی است. در ضمن بعد خرید بلیط هواپیما چارتر، امکان استرداد آن وجود ندارد. در حقیقت با کنسل کردن آن، هیچ مبلغی به شما عودت داده نمی‌شود. پس در انتخاب و خرید بلیط چارتر تهران دقت کنید.

 

Share