واکنش خزعلی به برخورد زننده گشت ارشاد با یک مادر | دلجویی پلیس پایتخت از شهروند

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به عذرخواهی و دلجویی پلیس در ماجرای ویدئو منتشره از گشت اشارد و یک مادر، بر حفظ کرامت زن و مادر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار حمید خروش با اشاره به ماجرای مواجهه گشت پلیس با یک شهروند که تصاویری از آن روز گذشته در فضای مجازی منتشر شد، گفت: در پی این واقعه که در یکی از میادین غرب تهران رخ داد، سریعا موضوع توسط کارشناسان بازرسی مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص سوء مدیریت صورت گرفته با سرتیم گشت پلیس برخورد انضباطی شد.

وی با اشاره به اینکه قبل از انتشار تصویر در فضای مجازی این موضوع توسط بازرسی پلیس پایتخت رصد و مورد بررسی قرار گرفته بود، افزود: امروز از مادر این شهروند دلجویی شد و این شهروند نیز از رسیدگی و پیگیری سریع این موضوع توسط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قدردانی کرد.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه سامانه ۱۹۷ آماده دریافت پیشنهادها، تقدیر و انتقاد و شکایت شهروندان از عملکرد پلیس است، گفت: دامنه ماموریت‌های پلیس بسیار گسترده است و روزانه هزاران ماموریت توسط پلیس بر اساس وظایف قانونی انجام می‌شود و در خصوص برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و کشف حجاب، قانونگذار این موضوع را در ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی و سایر مواد دیگر جرم انگاری نموده است.

بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار خروش افزود: اقدام پلیس بر مبنای قانون است و البته نوع رفتار کارکنان نیز می‌بایستی بر مبنای رافت اسلامی و اخلاق حرفه‌ای باشد و مردم عزیز و نهادهای نظارتی پلیس بر این موضوع نظارت دارند؛ لذا شهروندان گرامی می‌توانند نقطه نظرات خود درباره عملکرد پلیس را به سامانه ۱۹۷ گزارش کنند.

واکنش خزعلی

انسیه خزعلی در صفحه توییتر خود نوشت: ‏آنچه عامل جریحه‌دارشدن عواطف عمومی است بحث کرامت ‎زن و ‎مادر در فرهنگ ایرانی اسلامی است.

وی با بیان اینکه بابت این جایگاه خداوند را هزاران بار شاکریم، ادامه داد:مواخذه، عذرخواهی و دلجویی فوری نشان از آن دارد که ‎نیروی انتظامی نیز به این جایگاه بخوبی واقف است. امید است که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

Share