قاضی زاده هاشمی: فداکاری خانواده‌های چند شهیدی از نشانه‌های کمال است

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه ۶ تیر ماه در نشست صمیمی با جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در آستانه اشرفیه گفت: فداکاری خانواده‌های چند شهیدی نشانه کمال آن خانواده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید امیرحسین قاضی‌زاده در این نشست با بیان اینکه آستانه اشرفیه نمونه کوتاهی از حکومت اهل بیت (ع) را در زمان بنی‌عباس تجربه کرده است، گفت: تاریخ سترگ این خطه در حمایت اهل بیت (ع) و ایجاد یک جامعه شیعی درخشان است که به تدریج سرزمین ایران را علاقه‌مند به اهل‌بیت (ع) کرده و به دنبال آن حضرت امام خمینی (ره) حکومت مبتنی بر فقه و احکام جعفری ایجاد کرد و از این جهت از خودگذشتگی مردم شهیدپرور این منطقه مؤثر بوده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مردم منطقه آستانه اشرفیه قبل و پس از انقلاب در میدان حاضر بوده‌اند، افزود: این مردم عزیز از سال ۴۲ در صحنه مبارزه، در دفاع مقدس، در دفاع از حرم و دفاع از امنیت و حوزه سلامت همواره فداکاری کرده‌اند و به فرموده مقام معظم رهبری باید سپاسگزار این ایثارگران باشیم. وقتی به ایران اسلامی تهاجم شد عده‌ای راه مجاهدت و فداکاری را انتخاب کردند و تعدادی نیز با همه خانواده خود در عرصه فداکاری حاضر شدند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فداکاری خانواده‌های چند شهیدی، گفت: این فداکاری معمولی نیست و نشان‌دهنده کمال یک خانواده است و خدا گاهی این پرده‌ها را کنار می‌زند تا انسان‌هایی که در مسیر کمال هستند را نشان دهد و زبان در وصف این فداکاری‌ها و تشکر از آن قاصر است.

وی در ادامه این دیدار سلام آیت الله رئیسی رئیس جمهوری را به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ابلاغ کرد.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز در این نشست گفت: نوکری مردم و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران باعث افتخار است و انقلاب اسلامی با دعای این عزیزان بیمه شده است و ایثارگران راه درست را به مسئولان آموخته‌اند. هر چه داریم از شهدا داریم و به حضور خانواده‌های معظم شهدا، یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا نیازمندیم.

در این دیدار با اهدای لوح تقدیر از خانواده‌های معظم شهیدان «مرتضی حسین‌پور»، «حسن عشوری»، «هادی اکبری‌نژاد»، «حسین املاکی»، «نرجس خانعلی‌زاده» و «احمد، عزت‌اله و محمود پسند» و جانباز «حسین هادی‌پور» تجلیل شد.

تصاویر: هما اکبری

Share