عدالت به معنای توازن است و توازن، زیبایی را در پی دارد | پیشگیری از وقوع جرم از وظایف دستگاه قضایی

رییس شورای قضایی استان گیلان با اشاره به اینکه عدالت به معنای توازن است و توازن، زیبایی را در پی دارد، افزود: زمانی می‌توانیم ادعا کنیم که رفتار ما رفتار عادلانه است که شاهد زیبایی در تمام حوزه‌ها باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان از منطقه گردشگری تالاب بین‌المللی انزلی بازدید کرد و در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این شهرستان حضور یافت.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با تشریح معنای عدالت اظهار داشت: عدالت به معنای دادن حق به ذی حق و قرار دادن هر چیز در جای خود است و این به معنای ایجاد توازن در امور است.

وی با اشاره به اینکه عدالت به معنای توازن است و توازن، زیبایی را در پی دارد، افزود: زمانی می‌توانیم ادعا کنیم که رفتار ما رفتار عادلانه است که شاهد زیبایی در تمام حوزه‌ها باشیم.

رییس شورای قضایی استان یکی از تکالیف قوه قضائیه را احقاق حق و اجرای عدالت عنوان کرد و اظهار داشت: فرایند رسیدگی به پرونده در دستگاه قضایی نیز به معنای ایجاد توازن و حق است.

وی در ادامه اذعان داشت: پیشگیری از وقوع جرم از وظایف دستگاه قضایی است و دادگستری به عنوان مدعی حقوق مردم غیر از رسیدگی قضایی باید حقوق مردم در تمام زمینه‌ها را استیفا نماید.

احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان که در این بازدید حضور داشت با اشاره به اینکه تالاب انزلی به دلیل غفلت و بی‌توجهی وعدم خردورزی برخی مدیران گذشته دچار آسیب‌های فراوانی شده است تصریح کرد: تالاب انزلی مهم‌ترین منبع اقتصادی و معیشتی مردم این شهرستان است که اکنون از لحاظ کمی و کیفی با گذشته تفاوت کرده است.

وی در ادامه افزود: تصرفات، رسوبات و ورود فاضلاب و پساب‌ها به تالاب و همچنین فرسایش خاک در مناطق جنگلی و عدم نظارت متولیان از مشکلات و دغدغه‌های مردم شهرستان بندر انزلی است و امید است که تالاب انزلی با تدبیر مسئولان مجدداً احیا گردد.

آقایی با بیان لزوم صیانت از تالاب انزلی که میراث میهنی و طبیعی و زیستگاه پرندگان است اظهار داشت: ۴ دستگاه دولتی شامل آب منطقه ای، منابع طبیعی، آب و فاضلاب و محیط زیست مکلف هستند تا در مدار قانون و با حمایت اسناد بالادستی نسبت به اصلاح و احیای آن اهتمام جدی داشته باشند.

Share