جام جهانی می‌تواند بازی تدارکاتی برای جام ملت‌ها باشد

صحبت‌های جنجالی علی کریمی؛ اسکوچیچ نتوانست از خودش جذبه نشان بدهد

من نظرم این است که اسکوچیچ اشتباهات زیادی داشت و حداقل نتوانست از خودش یک جذبه نشان دهد که بازیکنان به او احترام بگذارند‌ اما ما با او ارزان‌ترین صعود را داشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ورزش سه، علی کریمی پیشکسوت تیم ملی در حالی‌که روی استیج یک همایش صحبت می‌کرد درباره وضعیت فوتبال ایران صحبت کرد و با انتقاد از «عدم جذبه در اسکوچیچ» مسئولیت اصلی وضعیت کنونی فوتبال ایران را متوجه تصمیم‌گیران فوتبال کرد.

کریمی همچنین در مورد دوره کارلوس کی‌روش اظهاراتی انتقادی را انجام داد و همچنین درباره جام جهانی گفت که این مسابقات می‌تواند بازی تدارکاتی برای آماده سازی در راه جام ملت‌ها باشد چرا که ایران امکان برگزاری بازی دوستانه را ندارد.

* هنوز رد پای آنها در فوتبال هست

علی کریمی در ابتدای صحبت‌هایش با محمدرضا احمدی گفت: طبق معمول سنوات گذشته این اتفاق‌ها افتاد و در انتخابات جدید هم می‌بینیم کسانی آمده‌اند که هنوز ردپای‌شان هست و الان هم خیلی راحت می‌آیند ثبت نام می‌کنند.

 * اسکوچیچ نتوانست از خودش جذبه نشان بدهد

ستاره سابق تیم ملی در مورد نظر کمیته فنی درباره اسکوچیچ توضیح داد: یک اشتباه بزرگی کمیته فنی فدراسیون کرد؛ قبل از اینکه مربی را برکنار کنند اول باید گزینه جانشینی را انتخاب می‌کردند. یک مربی را برکنار کردند در صورتی‌که اصلا جایگزین نداشتند. کسانی هم که گزینه بودند پیشنهاد را رد می‌کردند. نمی‌دانم این پیشنهادها رسمی بود یا نه ولی در رسانه‌ها درباره‌اش شنیدیم. بعد از رد صلاحیت سرمربی تیم ملی هیچ‌کدام از گزینه‌ها این پیشنهاد را قبول نکردند و در نهایت دوباره به آقای اسکوچیچ رسیدند. من نظرم این است که اسکوچیچ اشتباهات زیادی داشت و حداقل نتوانست از خودش یک جذبه نشان دهد که بازیکنان به او احترام بگذارند‌. ما ارزان‌ترین صعود را زمان اسکوچیچ داشتیم و تنها مربی خارجی است که به تومان قرارداد بسته است.

* اسکوچیچ با ۱۰۰ هزار دلار ما را به جام جهانی برد

کریمی در ادامه توضیح داد: من می‌خواهم یک فلش‌بک بزنم به زمان آقای کارلوس کی‌روش؛ در آن زمان هم صعود کردیم ولی با چه هزینه‌ای؟ کسی مثل کی‌روش ۲.۵میلیون دلار برای ما آب خورده و اسکوچیچ که به مراتب راحت‌ترین صعود را داشته ۱۰۰هزار دلار. اشتباهات اسکوچیچ را قبول دارم اما در این برهه زمانی مورینیو هم بیاوریم کاری نمی‌تواند کند. بهترین مربی دنیا هم نیاز به زمان دارد حالا ما می‌خواهیم با یک فدراسیون ورشکسته و کلی بدهی که خیلی از پاداش‌های تیم‌های مختلف هم پرداخت نشده است؛ مربی را عوض کنیم.

* جام جهانی می‌تواند بازی تدارکاتی برای جام ملت‌ها باشد

او در خصوص تغییرات در فوتبال ایران و مقایسه آن با خارج از کشور عنوان کرد: در تیم‌های عربی پول داری و مربی‌ای را برکنار می‌کنی و یک مربی خوب دیگر می‌آوری و اشکالی ندارد. اما وقتی مربی خوب هم می‌آوری باید به او زمان بدهی. هیچکدام از ما انتظار نداریم تیم‌مان به فینال جام جهانی برسد، ما همین که مثل دوره‌های قبل بازی‌های خوبی انجام دهیم و دل مردم را شاد کنیم خیلی خوب است. جام جهانی می‌تواند بازی‌های تدارکاتی خوبی برای جام ملت‌های آسیا باشد چون نمی‌توانیم بازی‌های دوستانه خوبی داشته باشیم. کمااینکه می‌بینید قبل از مهمترین تورنمنت فوتبالی نتوانسته‌ایم بازی دوستانه خاصی انجام دهیم.

* بازیکنان جدید پرسپولیس خودشان را کنترل کنند

پیشکسوت سرخپوشان در مورد شرایط این تیم اظهار داشت: بازیکنان جدید، بازیکنانی هستند که شناخته شده هستند. علیرضا بیرانوند و همچنین پورعلی‌گنجی که در قطر و چین بازی کرده و سروش رفیعی هم همینطور. یکسری بازیکنان هم جدید آمدند و شرایط پرسپولیس و استقلال طوری است که در این جو باید خودشان را کنترل کنند و برای تیمشان مثمرثمر باشند.

* شرایط پرسپولیس با سایرین زمین تا آسمان فرق دارد
وی افزود: جو پرسپولیس با سایر تیم‌ها خیلی فرق می‌کند و از همه نظر است. نه اینکه قصد توهین به تیم‌های دیگر را داشته باشم اما واقعا شرایط پرسپولیس و استقلال با سایر تیم‌ها زمین تا آسمان فرق می‌کند. امیدوارم بازیکنان جدید پرسپولیس عملکرد خوبی داشته باشند؛ آنها فصل پیش عملکرد رویایی داشتند و ستاره لیگ بودند که انشالله ثمربخش باشند.

* فقط خواستم بهانه را از غیرفوتبالی‌ها بگیرم

کریمی در مورد حضورش در انتخابات قبلی فدراسیون توضیح داد: من از روز اول هم می‌دانستم وقتی وارد قضیه انتخابات شدم و با بزرگانی مثل آقای دادکان مشورت کردم می‌دانستم قضیه اینطور می‌شود. زمان عزل آقای عزیزی‌خادم، اگر ما در انتخابات شرکت نکرده بودیم، حتما می‌گفتند چرا حالا که حضور فوتبالی‌ها آزاد بود، آنها نیامدند شرکت کنند که رییس شوند؟ من قبلا هم گفته بودم اگر یک آدم فوتبالی می‌آمد، من شرکت نمی‌کردم و فقط خواستم بهانه را از آنها بگیرم.

Share