شاعر گیلانی برگزیده جایزه کتاب سال شد | سیدمهدی نقبایی افتخارآفرین کرد

آیین اهدای جوایز پدیدآورندگان آثار شایسته تقدیر کتاب سال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اصحاب فرهنگ همزمان با روز قلم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از شبستان، آیین اهدای جوایز پدیدآورندگان آثار شایسته تقدیر کتاب سال، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اصحاب فرهنگ همزمان با روز قلم برگزار شد.

در ابن آیین از پدیدآورندگان آثار در رشته‌های مختلف تجلیل شد و کتاب «ردِّ زنجیرهای بازشده» اثر «سید مهدی نقبایی» شاعر و پزشک گیلانی به‌عنوان برگزیده کتاب سال در بخش ادبیات (شاخه شعر محاوره) مورد تقدیر قرار گرفت.

جایزه کتاب سال که امسال سی و نهمین دوره خود را پشت سر گذاشت، همه ساله به برترین پدیدآورندگان در بخش‌های فلسفه و روانشناسی، دین، علوم اجتماعی، زبان، علوم کاربردی، هنر، ادبیات و تاریخ و جغرافیا اعطا می‌شود.

گفتنی است، «سیدمهدی نقبایی» پزشک متخصص کودکان و شاغل در شهرستان رشت است. از وی تاکنون ۶ عنوان کتاب شعر منتشر شده است. کتاب رد زنجیرهای باز شده پنجمین کتاب منتشر شده نقبایی است که مجموعه‌ای از ترانه های اجتماعی و عاشقانه اوست و توسط انتشارات ریما در ۶۸ صفحه و در پاییز سال ۹۹ منتشر شده است.

Share